Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop rendszer helyreállítás...

Laptop rendszer helyreállítás DVD-ről. Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Vásároltam 2 éve egy Asus laptopot,és első alkalomkor csináltam pár DVD-rendszermentést. Elég lassú a gép újra kéne telepíteni.Gyári,eredeti Win7 van rajta,nem akarok belepiszkálni mert ugrik a gari. Egy rendszer-helyreállítás megoldaná a gondot,vagy az igazi a Windows újratelepítése lenne?
2012. jan. 19. 18:37
 1/5 Jenci ***** válasza:
Az igazi az újratelepítés lenne.Ha normálisan működik a gép,csak lassú,akkor nincs miért helyreállítást végezni,mert az nem arra való.Inkább telepítsd újra,mert akkor egy teljesen friss rendszert kapsz,mindenféle regiszter szemét nélkül.
2012. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

1. A garancia hardverre vonatkozik, nem érdekli őket mit csinálsz a merevlemez tartalmával. Sőt ki is szerelheted és úgyis garanciáztathatod, ha neked adatbiztonsági okból csak úgy felel meg.


2. Nem kell DVD! Előtelepített rendszerek esetében a merevlemez egy rejtett partícióján található egy un. Recovery program, amivel visszaállíthatod a gyári állapotokat. Ezt rendszerindításkor egy meghatározott billentyűparanccsal tudod előcsalogatni.

Részletek a kézikönyvben.

2012. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor kénytelen vagyok kalóz op. rendszert tenni rá,mivel nem járt hozzá Win7 telepítő,csak egyszer rárakták.
2012. jan. 19. 18:50
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Mint már mondtam a recovery partíción ott van a gyári Win7 telepítő!


Amúgy ha idő közben be lett kontárkodva és le lett törölve a recovery partíció, akkor sem kell elkeseredni.

Le kell szedni egy pont olyan Windows 7 kiadást, amelyen rajta volt (nem hack -el autocrack -es sz*rt, hanem eredeti MSDN -t). Az pedig a SLIC BIOS -ba égetett termékazonosító alapján automatikusan beaktiválja magát.

Ha meg nem SLIC -es a BIOS, akkor pedig a Windows 7 OEM matrica a gépre van ragasztva, ahol megtalálod a termékkulcsot és hivatalosan be tudod aktiválni.

2012. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor lementem a dolgaim,megkeresem recovery-t és sínen vagyok :) köszönöm!
2012. jan. 19. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!