Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vaterán átvertek, de megvan...

Vaterán átvertek, de megvan az összes telefonos beszélgetés. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Hello!


Múlt héten rendeltem egy telefont, az eladó egy ideig győzködött, állítólag fel is adta a csomagot, de azóta nem veszi fel a telefont. A telefonbeszélgetések rögzítettem, szóval megvan szinte minden beszélgetés és természetesen az e-mailek is megvannak. 80.000Ft-ról van szó. Az eladót kinyomoztam, fényképem is van róla, amin feltehetően tényleg ő szerepel. Kiderült, hogy fórumokról is kitiltották, gondolom pont ilyen miatt.


Mit tudok tenni? Tehetek feljelentést? 17/F


2012. jan. 25. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy tanács: SOHA ne utalj előre!
2012. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 legendavagyok01 ***** válasza:

Nagyon egyszerű: irány a rendőrség. Esetleg szülő nem árt 18 év alatt.

Egyébként a ne utaljunk előre azért nem tanács. Meg nem tudnám számolni, hányszor utaltam előre, normál boltoknak, még külföldre is, de vaterán is. Egyszerűen meg kell nézni az eladó megbízhatóságát. Cégnél ez könnyű, de a vaterán is ott van minden, mennyi tranzakció, értékelések, stb.

2012. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

rengeteg ilyen kérdés volt már.


feljelentés, bejelentés a vaterának, stb...

2012. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak írnám: látszik, h még soha semmit nem vásároltál interneten.


a lényeg, h megbízható helyről vásároljunk!

2012. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Ez kb. azzal egyenértékű. hogy "ne vaterázz".

Én is utaltam elég sokszor előre, mondjuk ennél kisebb összegeket, sose volt gond. Ha van valakinek többszáz értékesítése, csupa jó értékeléssel, az nem fogja pár tízezer forintért elrontani a renomét.

A kérdező helyében először a Vaterával venném fel a kapcsolatot, valószínűleg ők is felszólítják, ettől talán észhez tér. Ha nem, akkor jöhet a jogi útra terelés, semmi akadálya, a vaterás vásárlások szabályos üzletkötések szerződésbe foglalt kötelezettségekkel.

2012. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
36 pozitív értékelése van, 1 negatív, azt is ő adta.
2012. jan. 25. 17:08
 7/12 anonim ***** válasza:

"Egy tanács: SOHA ne utalj előre!"


Ugyanígy az eladónak: "SOHA ne add fel utánvéttel!". És máris megdöglött az egész üzlet...


Kérdező: vásárlás előtt megnézted például az eladásainak a mennyiségét és az értékeléseit? Ha nem, az nagy hiba. Ha sok negatívja volt, ez másik jel. Ha nem nagyon volt még eladása, az is gyanúra ad okot.

2012. jan. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36 pozitív + 1 negatív értékelésnél azért nem utalnék 80 ezret előre.
2012. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az is lényeges info, h ez a 36 értékesítés micsoda.

mert lehet 36db babaruha is, darabja 300Ft, vagy mondjuk 36db mobil, és akkor máris sokkal relevánsabb az eladó reputációja.


És még egy tanács: az sem mindegy, h mióta van regisztrálva...

2012. jan. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ha 80-ért vásárolsz a vaterán, előre utalással ismeretlentől, akkor feltételezem, hogy ugyanazon termék legalább 110-120-ba kerülne a sarki telefonosnál. Ebben az esetben, 30-40ezer forint árelőnyért nem lennék rest személyesen elmenni a termékért akár az ország másik végére is. Diák vagy, olcsón utazol és rá is érsz ilyenre.. ;)


Gondolom az ország valamelyik szélén van az áru... És hogy melyik szélén, az akkor derült ki, amikor elmondtad, hogy te hol laksz. És mit ad isten, a telefon PONT a másik szélén volt. Ugye? Ráadásul nem egy nagyvárosban, hanem egy tömegközlekedéssel nehezen, csak 4 átszállással megközelíthető helyen.. Jól tippelek?


Ha valami túl szép, hogy igaz legyen...


Persze az is lehet, hogy Kínából dropshipelik neked a telefont. Abban az esetben várjál még, lassú a szállítás.

2013. dec. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!