Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kifejezetten Linuxra írt...

Kifejezetten Linuxra írt játék kell Linuxhoz vagy bármilyen jó?

Figyelt kérdés
Elegem van a Windows-ból és linuxra váltanék de arra vagyok kíváncsi hogy külön vannak linuxra írt játékok mint a Mac nél vagy fut bármien.
2012. jan. 27. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak olyan fut rajta, amit megírtak rá. Nem fogsz se windowsos, sem maces programot futtatni rajta. Linuxos kell.
2012. jan. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor maradok Winfoson... Kössz a választ
2012. jan. 27. 23:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha elég erős a géped akkor futtathatod emulátorban van egy néhány erre a célra, de ha azokat a programokat akarod használni amit winen szoktál akkor értelmetlen váltanod.
2012. jan. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vannak kifejezetten Linux-ra írt játékok,de a választék elég szegényes.Mac-re több játékot kiadnak mint Linux-ra.


De sok Windows-os játék futtatható Linux-on Wine-al illetve PlayOnLinux-al.


De ha nagy játékos vagy,szóval folyton a legújabb játékokkal akarsz játszani,akkor nem biztos hogy megéri Linux-ra váltani.Mármint alapvetően megéri,de le kell hogy mondj sok játékról és Windows programról.


Ezen az oldalon megnézheted hogy melyik játék hogy fut Linux-on.Amik silver vagy gold értékelést kaptak azok futnak kisebb hibákkal.Amik platinum értékelést azok tökéletesen futnak:


[link]


És ezen az oldalon pedig kifejezetten a steam-es játékokkal foglalkoznak hogy melyik hogy fut Linux-on

Amire az van írva zölddel hogy playable az futtatható Linux-on:


[link]

2012. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D Egyépként nincs olyan jó gépem és legfőképp Minecraft-al,Terráriával,Wow-al és a The Elder scrolls játékokkal is tolom. De persze nem skyrim szinten mert az már túl nagy a gépemnek.
2012. jan. 28. 22:09
 6/11 anonim ***** válasza:
A Minecraft,Terraria és WOW frankón fut Linux-on.A The Elder Scrolls III és IV is tűrhetően fut.Szóval ha csak ezekkel játszol akkor megér egy próbát.Ajánlom a PlayOnLinux-ot Windows játékokhoz.
2012. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Úgy bírom, mikor az első commentben valami nagyokos, aki soha nem használt Linuxot kijelenti, hogy nem futtathatók rajta windows programok...

Futtathatók, wine-on keresztül. Elég sok program megy, játékok is. Pl. én is tökéletesen wowoztam Linuxon. De előttem már leírták a lényeget.


Tegyél fel egy Ubuntut és próbáld ki, kezdőknek az jó rendszer.

2012. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na itt a "bugyuta" első felhasználó.


Azért a Wine-t ne mondjuk már megoldásként. Láttam már videót hogy valaki sikeresen bepöccintette az NFS undergroundot, még tűrhetően futott is, de most az kb 123 dolgon múlott. Emulálhatjuk itt a windowst, de nem az és kész. Star Craftot el fogja bírni a wine, de battlefieldről és társairól ne is álmodj. A teljesítményromlásról ne is beszélve.

Arról nem is beszélve hogy tele van már pakolva minden game .net-el a mono meg közel sem áll a dolgok magaslatán.


De neked egészségedre a wineozást, én inkább fejlesztek rajta, filmet nézek.

2012. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Wine-nak van egy kiegészítő alkalmazása a PlayOnLinux.

Több száz Windows játék telepíthető és futtatható vele különösebb gond nélkül.Újabbak is.

Le tölt,telepít mindent ami az adott játéknak kell,és bekonfigurálja a Wine-t ahogy az adott játéknak a legmegfelelőbb.Szóval azt a "123 dolgot" elintézi neked nem olyan nehéz Windows játékokat telepíteni és futtatni ezzel...Persze nem mondom hogy ez és a Wine megoldás,de valamelyest csillapíthatja a játékszomját az embereknek.

Még ha a BF3 nem is fut jelenleg,de a CoD:MW 1,2 és a CoD:Black Ops frankón fut például és a StarCraft 2 is nem csak az 1.


Talán próbáld ki az helyett hogy csak videókat nézegetsz arról hogy másoknál hogy fut és az alapján vonsz le következtetést miszerint "nem megoldás".

2012. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Hardcore gamereknek én sem javasolnám soha a Linuxot. De aki (mint én is) csak néha játszik és főleg régebbi játékokkal, az jó eséllyel probléma mentesen fogja tudni használni Wine-on.

2012. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!