Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépemen"daytona"xp...

A számítógépemen"daytona"xp operációs rendszer volt. Fel akartam rakni a Windows Vista-t, felis telepítettem, de a számítógép nem írta felül az xp-t. Hogy tudom letörölni valamelyiket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Tiszta telepítéssel kellett volna kezdeni. Ha bootolod a telepítőlemezt, akkor a meglévő rendszer partícióját formázni kell, és csak utána az üres meghajtóra rakni az újat. Most ugyanezt kell csinálnod. Vista helyett pedig inkább Win7-et, ha teljesíti a rendszerkövetelményeket.
2012. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nekem xp volt rajta..és a vista home premium úgy gondolom hogy jobb..azt gondoltam hogy felülírja az xp-t de nem..és így most van két operációs rendszerem,,
2012. jan. 28. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor történik felülírás, ha a telepítőlemezről bootolsz, és kiválasztod az előző rendszer formázását. Ha más partícióra telepítesz két rendszer lesz, ha ugyanarra akkor pedig ott marad a régi az újban.


Lehet rajta vitatkozni, a Vista újabb mint az XP, de nem feltétlenül jobb. Nem lett egy sikeres/jó rendszer, amíg ki nem adták service pack-ot rá, addig inkább hátrány volt a használata mint előny. A Win7 ehhez képest jól indult és jobban össze van rakva.

2012. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia :


Nem próbáltam :


[link]


How to Uninstall Windows XP upgrade in Command Prompt for NTFS drives

1. Start your computer to Safe Mode with Command Prompt

2. Type “cd\” press “Enter”.

3. Now type cd\windows\system32 , press “Enter”

4. Type “osuninst.exe”, press ENTER.

5. Now follow onscreen prompts to uninstall XP


A microsoft infoja : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdezö ! Ugy ahogy mondod a vista jobb mint az xp de még a win 7 nél is jobb, nekem is vistám van ne is foglalkoz senkivel ha te akarod a vistát , látod nem akarnak segiteni ! Akor számitógép üzletbe kellene érdeklödnöd !
2012. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!