Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi életük van a programozó...

Mennyi életük van a programozóknak?

Figyelt kérdés

Tudom, egyénfüggő, de mégis, sok helyről hallom, hogy reggeltől estig benn ülnek a gép előtt, stb.

Ha valaki élni is szeretné az életét, lehet mellette programozó?


2012. febr. 8. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán.
2012. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü ***** válasza:
78%
Én programozó vagyok. Napi 8 órát dolgozom, ha kell elmegyek 9-10-ig is, de ez ritka és mindig kompenzálom később. Kb. úgy mint bármilyen más szakmában. Mindenhol van, ahol kiszipolyozzák a dolgozót, és ahol normális körülmények vannak. Szakmától függetlenül.
2012. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2xSü ***** válasza:
78%
Van egy ilyen sztereotip kép a programozóról, hogy „nincs élete”. Való igaz, hogy igazán jó programozó abból lesz, aki megszállott, képes addig gyötörni a gépet, amíg meg nem születik az, amit akar. De ha van más is az életében, akkor ugyanúgy kiegyensúlyozott személyiség lesz. (Meg ez idővel kopik, főleg ha az ember programozóként is dolgozik. Nem lehet egy életen át teljes lánggal csinálni semmit.) Én pl. néptáncoltam, hasonló megszállottsággal és még a legmegszállottabb kocka időszakomban is volt mindig minden másra is idő (tánc, barátnő, sörözés, szórakozás).
2012. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert ez érdekel, de társasági ember vagyok, imádok sportolni, aztán annyi "rémhír" terjengett mindenfele a programozókról, hogy kezdtem elgondolkodni
2012. febr. 8. 17:46
 5/7 2xSü ***** válasza:

Itt egy kis olvasnivaló:

[link]


Biztos, hogy van egy ilyen jelenség is. Biztos, hogy jópár programozó a programozáshoz fordulással együtt a társadalomtól való elfordulást is meglépi. Illetve ha nem kialakult személyiség, akkor okozhatja az egyik a másikat. De nem kell így lennie, sőt az esetek többségében nincs is így. Én ismerek azért jópár programozót. A legtöbbje társasági ember és van valamilyen hobbija.


Lásd: [link]

(Pontok a stílusért fejezet)

2012. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lindmayer ***** válasza:
egy életük van, ahogy neked is:D
2012. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak tanulom (még) a szakmát, de azt elmondhatom, hogy eddig egy "kocka" programozóval sem találkoztam. A tanárom is "igazi profi", az a "felírom a programot a táblára (fejből) hibátlanul, és ezt anélkül, hogy ránéznék bármilyen segítségre" stílusú egyén.

Meg ugye folyamatosan mennek órán a (tényleg jó) poénok, az anyagot öt csillagosan leadja, és még néha el is enged minket, ha fontos dolga akad. Családja is van, és állandóan fel akar minket gyújtani... :D

Szóval, ebből kiindulva, a programozó is lehet remek ember.

G.

2012. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!