Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem olvasható a lemez?

Miért nem olvasható a lemez?

Figyelt kérdés
Kiírtam egy 8gb-os dvd-t Ashampoo Burning Studio 10-el. Az írás 30 percig tartott, gond nélkül kiírta a lemezre amit kellett, nem jelzett semmi hibát. A lemezről átakartam másolni egy 6gb-os fájlt, és 63%-nál kiírta, hogy olvasási hiba. Más gépnél is megnéztük, ugyanez. Amit kiírtam nincs már meg a gépen, ezért jó lenne, ha meg lehetne valahogy menteni. Meg van még jó pár dolog amit ki kellene írnom 8 gigás dvd-re, szóval jó volna tudni, hogy mi okozza a hibát, nem szeretnék a többi lemezzel is így járni.
2012. febr. 19. 09:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Az Ashompoot nem ismerem, de a Neróhoz vannak különféle lemezellenőrző programok, amik megmondják, hogy hol a hiba. Valami ilyesmin kéne átfuttatni a lemezt. Meg persze íráskor ellenőrzéssel kéne írni, hogy rögtön kiderüljön, ha elqrta.


Látatlanban tényleg nem könnyű megmondani, hogy íráshibás a lemez, vagy a fájlrendszerrel van baja, mert utóbbit is el tudnám képzelni.

2012. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!