Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi értelme van az USB-s...

Mi értelme van az USB-s billentyűzetnek és az egérnek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menet közben is leválaszthatod a számítógépről, nem kell kikapcsolni!
2012. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az újabb laptopokon már nincs hagyományos egér csatlakozó ,csak USB port és csak USB egeret lehet rá csatlakoztatni
2012. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A hagyományos csatlakozót is lehet választani menet közben, és legalább nem foglaja az USB portokat feleslegesen.
2012. febr. 20. 17:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Hagyományos alatt a PS/2 portot érted? A régi Rs232-est nem akárhogyan lehetett leválasztani..., de ha már itt tartunk, akkor igazad van!
2012. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem minek az USB-s klaviatúra.. nekem még PS/2 van, mivel mindegyik USB csatlakozó foglalt.
2012. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kihúzni ki lehet, persze, de ha visszadugod, újraindításig nem megy. Ráadásul elavult technológia. Egy USB2.0-ás egérrel pl sokkal nagyobb frissítési frekvenciát is használhatsz. Ráadásul ki-be huzigálhatod.

Ami pedig az USB portokat illeti. Általában van elég. Az én alaplapomon pl van hátul 8, elöl 3. Ebből összesen 3 van haszálatban hátul: Billentyű, egér és controller. De még a leg-vacakabb alaplapokon is van legalább 4db hátul, meg 2 vagy 4 kivezetés elöl. Nem értem ez miért akkora dilemma. Notebook-on pedig lehet használni USB hubot. Olcsó, egyszerű megoldás. De ott sem kell általában egy egérnél több dolog.


Tehát mi értelme van MÉG az USB-nek? Nos például az egységes csatlakozó. Ugyan azt a billentyűzetet/egeret használhatod a számítógéphez, laptophoz, xboxhoz, ps2/ps3hoz, meg talán még a kenyérpirítóhoz is... :)

2012. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. A PS/2-est is lehet ki-be húzogatni, ugyanúgy menni fog.
2012. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha ps/2 -est kihuzod hogy a faszomba müködik ?XD
2012. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
PS2-est akartam írni, igen.
2012. febr. 20. 17:43
 10/11 lindmayer ***** válasza:
akkor meg akár azt is kérdezheted, hogy mi értelme van usb-s nyomtatónak:D
2012. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!