Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Apple gépek ugyan úgy működnek...

Apple gépek ugyan úgy működnek mint a windows alatt futó gépek?

Figyelt kérdés
arra gondolok hogy ugyan úgy elfutnak azok a programok vagy esetleg ha nem akkor van ami ugyan azt a célt szolgálja?? esetleg 2 operációs rendszer lehet rajta egyszerre??
2012. febr. 23. 20:53
 1/7 Manesz ***** válasza:
A mac egy kalap sz*r, nem fut rajta semmi és drága is.
2012. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 oprendszer hivatalosan nem lehet egyszerre Apple gépeken, csak az övék.

Alapvetően ugyan úgy lehet programokat futtatni, de NEM ugyan azokat. Csak olyan fut Apple gépen, amit arra is csináltak. Sima Win programokat nem fogsz tudni futtatni.

(Persze egy tört/módosítottal talán részben megoldható a dolog.)


Alapvetően én nem vennék, nekem nem ér annyit, amennyibe kerülnek. (Fel annyiból erősebb gépet összerakok. Az OS meg nem éri meg a különbözetet nekem.)

2012. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor kik azok akiknek megéri?? vagy csak a pénzesek nagyzolásból veszik ??
2012. febr. 23. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan amiatt veszik.

Sokan pedig munkára. Főleg videó és kép szerkesztésre szokták használni.

(De tuti jön nem sokára egy Apple fan, mindenkit lepontoz és azt mondja majd, hogy az egy istenkirály cég és minden gépük szuper jó és minden más sz*r. :D )

2012. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Windows és Linux megférnek békésen ugyanazon a gépen. Ráadásul ma már az Ubuntu sokkal jobb, mint a MAC. Láttam méregdrága, szupervékony Apple laptopokat, villámgyorsak,pl. térképek szerkesztésére egészen kiválóak. De nekem nem kéne a napi munkára.
2012. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A MAC addig volt MAC, amíg PowePC volt. Mióta Intel proci van a MAC-ben, azóta nem más, mint egy csicsás házba ültetett túlárazott PC.

A MAC a fanatikusoknak készül, akik egy darab sz*rt is megvennének, ha apple logó lenne rajta.


Egy kis jellemzés:

- Hardware minőségre semmivel nem jobb, mint egy márkás PC

- A kinézete letisztult, de egyéni ízlés, kinek jön be (nekem pl túl puritán)

- Az oprendszer semmivel nem jobb, mint egy jól összerakott Linux (a Windowst azért veri)

- Ha szereted testre szabni a cuccaid, akkor a MAC-et messzire kerüld el (az apple filozófiája az, hogy "te ne akard tudni, hogy működik, te ne akarj beleturkálni, te csak használd)

- Win programok nem mennek rajta alapból, de azért mindenra találsz programot.

- Játékok vannak rá, de kevesebb, mint Windowsra.

- Pofátlanul drága.


Összegezve: Ha tetszik a MAC kinézete, nem akarod testre szabni, nem vagy hardcore játékos és jó sok pénzed van, akkor hajrá, vegyél MAC-et. Ha ezek közül akár egy nem igaz rád, akkor inkább ne szívasd magad.


P.s: Linuxot lehet tenni a MAC gépekre már régóta, mióta Inteles, azóta Windowst is. Persze nem hivatalosan...


És akkor várjuk a MAC fanboi áradatot. :D

2012. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!