Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a facebookkal?

Mi történt a facebookkal?

Figyelt kérdés

Tegnap óta bármikor belépek,mindegy,hogy hova kattintok,bejelentkezés után mindig kiírja mindenhol,hogy loading,a facebook címe hirtelen megváltozik erre:

[link]

És meztelen,zuhanyzó nőket mutogat a képernyő,továbbá nem tudok kilépni belőle,és ilyenkor mindig automatikusan letölt valamilyen exefájlt,amit már nem győzök törölgetni.


Mit csináljak?(Google Chrome)


2012. febr. 25. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vírusod van.


1) Milyen címen éred el a facebookot? A hivatalos [link] ?

2) Alkalmazásaid között nézz szét - mind a gépen, mind fészbukon a profilodon. Töröld azokat az alkalmazásokat, amiket nem ismersz / nem használsz / nem tudsz hová tenni.

3) Víruskeresés a gépen - ha csak a facebook látogatásakor jelentkezik a probléma, valószínűbb, hogy valami kártékony alkalmazást engedélyeztél a profiloddal, ha viszont más oldalaknál is előjön, azt javaslom, futtass le egy teljes rendszerellenőrzést (pl NOD32-vel, utána pedig Malwarebytes Anti-Malware-rel, vagy SuperAntiSpyware-rel - ezek a legmegbízhatóbb szoftverek ilyen téren).

2012. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen,a hivatalos címen.Most még azon a címen is kipróbáltam,amit linkeltél,de ugyanez a helyzet.Symantecem van tegnap óta,azelőtt lejárt Comodom.SuperAntiSpyware-rel most irtottam vírust,csak malwaret talált,de a 90 %-uk a Chrome-ból származott.Most mindjárt újraindítom majd,hátha akkor történik valami.

(Megnéztem,az exefájl neve 7PicUploader.exe)

A Comod dragonjában érdekes módon ez nem történik meg.


Viszont a mozicsillagon,amikor még volt Megavideo letöltöttem egy cacaoweb nevű exét,merthogy akkor időkorlát nélkül nézhetem az oldalra feltöltött megavideos filmeket.Azt a Comodo még lejárt állapotban is tiltogatni akarta,és mindig azt mondta,hogy ez egy ismert kártékony fájl.Látványos módon nem elég,hogy nem tudta törölni,de amikor saját kezűleg töröltem,még akkor is megvolt.Nagy nehezen kinyomoztam,és még mindig van még egy ilyenem érdekes módon,és rögtön a gép bekapcsolása után próbáltam törölni,de nem ment,mert azt írta ki,hogy megvan nyitva egy fájlban vagy alkalmazásban.Nem tudom,hogyan lehetne törölni :S

2012. febr. 25. 09:43
 3/13 A kérdező kommentje:
És igen,csak a facebooknál jelentkezik egy a problémám.(Válaszolva a kérdésedre)
2012. febr. 25. 09:44
 4/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem a facebook alkalmazásaimat,mindegyiket ismerem,ilyen kis hülye játékok.Azért töröltem néhányat,de nem hiszem,hogy közük lenne hozzá.
2012. febr. 25. 09:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Megoldódott a probléma?
2012. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Rákattintottam és ugyan az van amit leírtál.. Csak annyi hogy engem nem ba**ogat tovább... Rákattintottam ott vannak a meztelen nők, meg a file is... De nem csinált semmit... Ki X-eltem és utána semmit... Vírusírtót én is ajánlom... :-D
2012. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem oldódott meg a probléma.... Én csak úgy tudom bezárni,ha kiikszelem az egész ablakot.Esetleg jó lenne az,ha törölném a Chrome-ot,a mappáját is,és újratelepítem?
2012. febr. 25. 11:09
 8/13 Greguss Pál válasza:
Én is ebben a cipőben járok. Ráadásul minden belépési kísérletkor letöltött egy 7PicUploader.exe állományt, amit az avast! fertőzöttnek mutatott. Teljes vizsgálat és vírusirtás után (talált egy FreeCodec.exe-t is) egyelőre ott tartok, hogy a hitem szerint teljesen kipucolt Chrome böngészőből a fenti letöltés megszűnt, de a hibát még produkálja. Jó hír az, hogy Mozilla Firefox-ból símán elérhető a Facebook, ugyanúgy Androidos kütyüből is. Tehát sürgősen teljes vírusellenőrzés és irtás a teendőd. (Nekem az újraindítás utáni boot ellenőrzés egész nap tartott az 1000 GB-os vinyó mellett!) Majd használj másik böngészőt! Ha többet tudok írok még.
2012. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Greguss Pál válasza:
Végül eltávolítottam a Chrome-ot. Újraindítás után újratelepítettem, s láss csodát: teljesen megszűnt a hibajelenség!
2012. febr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy döntöttem a hasztalan vírusirtások után,hogy letörlöm a Chrome-ot.Tegnap le is töröltem,most csak ott van a gond,hogy hiába töltöttem le már 100-féle Chrome-ot,a futtatás ablak után tölt egy kicsit,majd semmi nem történik... Most az ezzel kapcsolatos kérdésemet is felírtam gyakorikerdesek.hu-ra ,már csak van valakinek valami ötlete :D
2012. febr. 26. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!