Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A mostani új számítógépek...

A mostani új számítógépek kapacitását Pentiumban mérik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy régen szoktuk mondani mondjuk azt hogy:az ő gépe P 3-as.
2012. febr. 28. 18:19
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Ez a kérdés epic fail gyanús. :D


Nem, nem abban mérik, hanem teljesítményben. Amúgy az Intel már régóta nem sorszámozza a Pentium processzorait.

2012. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 waland ***** válasza:

Ja 1 pentium az alapegység :D

Régen sem az volt az elsődleges, hogy pentium mi, ez már akkor megbukott, amikor mondjuk a tualatinos celeronokról volt szó. Az első celeront ugyanis a p2 idejében hozták ki, de a tualatin már a p3 alkonyán jött. És akkor még nem is beszéltünk az AMD procikról, és arról, hogy az intel már pár éve nem is gyártja a pentiumokat, mert túlhaladt felettük az idő. Azt, hogy mejik proci menyire korszerű, egy rakás adat meghatározza: sebesség, magok száma, 32 vagy 64 bites stb.

2012. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 waland ***** válasza:
*melyik
2012. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

"az intel már pár éve nem is gyártja a pentiumokat"


Ez nem igaz! Még Sandy Bridge alapokon is gyártják mái napig:

[link]


Csak annyi a különbség, hogy már nem az Intel Elit márkaneve között szerepel. Ez a mostani sorrend: Core i7, Core i5, Core i3, Pentium, Celeron.

2012. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 waland ***** válasza:
Én kérek elnézést. Akkor még sokáig fogják gyártani, ha a halálhírét keltettem. De a lényegen ez azért még nem változtat.
2012. febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, le vagyok maradva :D
2012. márc. 2. 19:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen :D csak így nevetek 4 évvel később a kérdésen :)
2016. ápr. 16. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!