Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Láma vagyok (vagy lusta),...

Láma vagyok (vagy lusta), segit valaki? többi lent

Figyelt kérdés

LAN-on van 2 gépem, mindkettö win7 oprendszerrel , de nem feltétlenül akarom megtartani, linuxra vagy bármi másra partner vagyok .

Tudom, hogy hülyeség , és lustaság, de megszokott , hogy sz egyiket használom (többnyire játékra), a másikon fut valamilyen chatprogi, vagy épp a böngésző , ám sok esetben elöfordul, hogy "egy asztalként" szeretném a két gépet használni, (másol, beilleszt , stb.) létezik erre valamilyen értelmes megoldás ? Az elképzelésem, ( nem mondom hogy nem álom :D ) , az az, hogy ha továbbhuzom az egérmutatót a képernyö szélénél, akkor folytatja az utját a másik gép képernyöjén...


2012. febr. 28. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
láma vagy
2012. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi az értelmes hozzászólást, ha mondasz értelmeset is, akkor elismerem
2012. febr. 28. 19:46
 3/7 lindmayer ***** válasza:

ha az egyiket csak ilyen kis erőforrásigényű alkalmazásokhoz használod, akkor kösd az egyik gépre a két monitort(ha kell vegyél egy dva-dsub átalakítót), a win7 alatt meg válaszd a kiterjesztés módot

tehát egy géppel(az erősebbel) meg tudod oldani

2012. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az ötlet nem rossz, köszi az értelmes választ, de nem 2 monitoros rendszert szeretnék, hanem 2 független gépet összefüggö rendszerként. Nem taliga egyik se, de egy többmagos proci se kezeli le egég gyorsan a cuccaimat, nem viccböl van 2 gép .
2012. febr. 28. 20:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Áthúzod az egeret a másik gépre? Egy egérrel? Ha nem akarsz 2 billentyűt, 2 egeret és 2 monitort használni, akkor javaslok egy KVM switchet. Ezzel váltogathatsz két gép között.
2012. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lindmayer ***** válasza:

a kvm-mel csk a perifériákat spórolta meg, nem fog tudni egyik gépről a másikra egérrel huzogatni dolgokat.

másik megoldás lehet:

a két monitor az egyik gépre van kötve(win7 kiterjesztett mód), és az egyik monitoron a távoli asztallal meg van nyitva a másik gép; innentől kezdve talán be lehet valahogy állítani, hogy közös vágólapja legyen a két gépnek; a gyengesége itt a dolognak talán hogy a hálózaton lassú lehet a képtovábbítás

2012. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ha nem lennék lusta tetü, akk utánnaolvasnék, de az vagyok :)

ugy érzem már ennyiböl is hogy a win, mint olyan felejtös, vmelyik linuxdisztribució nem támogatja ezt a felhasználást amit én szeretnék ? kicsit kiestem belöle pár éve :S

2012. febr. 28. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!