Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy képen egy bizonyos...

Ha egy képen egy bizonyos rész sötétebb vagy világosabb mint kellene, de a többi jó, hogy tudnám beállítani hogy az a rész is megfelelő legyen anélkül hogy a többi részét elrontanám, és nem is feltűnő hogy szerkesztve lett?

Figyelt kérdés
Ismerek egy olyan módszert hogy fogom a képet, világosabbra veszem vagy sötétebbre, aztán megnyitom őket pl. a gimp-ben, az egyiket rétegként és utána be lehet állítani hogy a teteje, alja, bal vagy jobb oldala legyen sötétebb vagy világosabb ha összerakom a két képet, nade itt az a baj hogy ez a módszer nem jóó mert a közepén van a képnek a sötét rész amit világosítani akarok. Lehet kissé zavaros a dolog de talán van aki érti. Talán ebben a módszerben van egy olyan beálítás is amivel nemcsak a kép széleiről indulva lehet beállítani hanem a képen belül egy részt
2012. márc. 1. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Maszkolnod kell a képet. Akkor tetszőleges területeket tudsz kijelölni és világosítani, sötétíteni.
2012. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, úgy szoktam rámegyek hogy rétegmaszk hozzáadása, és utána a színátmenettel húzgálom. Na de a tetszőleges részt hogy lehet beállítani?
2012. márc. 1. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne színátmenetet használj, hanem ecsetet.

Egyébként meg PS-ben lenne érdemes csinálni.

2012. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ááááá értem. Most be is ugrott hogy olvastam egy másiknál ahol meg a színkitöltést írták ha jól emlékszem. Kössz.
2012. márc. 1. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!