Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mire utal, utal-e valamire,...

Mire utal, utal-e valamire, ha a körömágyamnál, magyarul a körmöm tövében viszonylag nagy az a bizonyos "fehér rész"?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy utal-e valami vitaminhiányra, vagy bármi másra, ha a körmöm tövéből, félkör alakban látható és kb 3 mm-t nyúlik ki.
2009. ápr. 11. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,ha az a kis fehér félhold eltűnik akkor van baj mert az májbetegségre utal.Valamint ha a körömhold színe kék az májzavar ,ha vörös infarktust jelez.Ha szép fehér és bármekkora akkor semmi baj.
2009. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A májbetegséget nem a köröm, hanem a szem színéből lehet megállapítani, az infarktust jellegzetes tünete pedig a bal váll és kar fájdalma és nem a köröm színe! Ez csak szóbeszéd! Na de a kérdésre válaszolva ez csak pozitívum, az a fehér sarló a köröm "osztódó" állománya. Ott keletkeznek az új sejtek, onnan tolódnak lefelé, ezért nő. Több osztódó sejt = gyorsabb növekedés. Bár ha ffi vagy akkor nem is biztos, hogy ez jó dolog!
2009. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi ,de az ayurvédikus gyógyászatban a köröm állapotából ezeket a tényeket lehetet megállapítani,amiket írtam és még sok mást is a formájából ,színéből valamint felületi elváltozásáaiból.Természetesen az is igaz,hogy a májbetegségnél besárgul a szem, de akkor már nagy a baj a köröm állapota már jó előre jelzi a problémát.Létezik még az ayurvédikus diagnosztikában a szem az arc a nyelv és az ajkak diagnosztikája is,ezek elváltozásaiból lehet következtetni a test egészségi állapotára.Szóval szumma szummárum egy kérdésre több jó megoldás is lehet.Ha én valamiről nem tudok vagy nem hallottam attól még nem biztos,hogy az rossz válasz.
2009. ápr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem akartalak felülbírálni vagy kijavítani, csak nem írtad, hogy az ayurvédikus gyógyászatról beszélsz! Én magam nem értek hozzá és így elsőre kicsit butaságnak tűnt. Én ugyan a modern orvostudományt pártolom, de hiszem, hogy mindenkit az gyógyít meg amiben ő maga hisz.
2009. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a válaszokat!


Ezek szerint nincs miért aggódnom. Örülök! :)

Amúgy fiú vagyok ;)

2009. ápr. 13. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!