Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy "fantom" mappa a...

Van egy "fantom" mappa a gépemen. Mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés
Van egy mappa a gépemen, amit már vagy 10x biztos kitöröltem, de pár nap múlva megint ugyanott van. Nincs benne semmi, csak egy másik üres mappa, de egyszerűen idegesít. Miért van ez? Mit lehet vele csinálni, hogy végleg eltűnjön?

2012. márc. 5. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a rendszered igényli és mindig létrehozza.
2012. márc. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Daniel23 válasza:

milyen operációs rendszer? xp, win7?

jobb klikk tulajdonságokra mit ir ki?

és mi a mappa neve, és hol található? C:\ , asztal?

2012. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a mappa "becses" neve? és pontos elérési útvonala, helye?

ha ezt ismernénk, használhatóbb választ tudnánk adni.

(lehet, hogy a Windows hozza automatice létre, bizonyos alkalmazások futtatásakor, de lehet egy Rendszer-indító fájlban megbújó féreg is... ezért kellene ismerni az előfordulási helyét!)

2012. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
XP-m van, de nem hiszem, hogy a rendszernek szüksége lenne erre a mappára, mivel még én csináltam kb. 1 éve és a nyelvvizsgához való cuccaim voltak benne (rendhagyó igés táblázatok, hanganyag, stb.), de még az ősszel töröltem (először) és amik benne voltak törlődtek is, csak a mappa jön vissza valahogy mindig. Amúgy D:\nyelvvizsga az elérési út. Tulajdonságokba annyit ír, hogy üres mappa.
2012. márc. 5. 19:36
 5/10 Daniel23 válasza:
az érdekes... méretét tekintve mennyi a mérete? jelez benne fájlt?
2012. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
0 MB és nincs benne semmi, csak egy másik 0 MB-os mappa (amit szintén én csináltam még anno). Én is eléggé furának találom és eléggé idegesítő, hogy állandóan feltűnik, mint valami szellem-mappa.
2012. márc. 5. 20:26
 7/10 Daniel23 válasza:
és szó szerint ugyan arra a helyre jött létre ahol volt?
2012. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, D meghajtón, simán. D:\nyelvvizsga
2012. márc. 5. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:
inkonzisztens a fájlrendszer, ajánlok egy tüzetes ellenőrzést scandiskkel
2012. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy figyelemmel követi-e még valaki ezt a kérdést, de azért leírom, hogy mire jöttem rá. Ugyanis meg van a "hiba". :D

Mint írtam anno, nyelvvizsgás hanganyagokat (is) tároltam ebben a bizonyos mappában. Ezt a hanganyagot én Windows Media Playerrel másoltattam be ebbe a mappába és akkor beállítottam, hogy minden WMP-vel bemásolt fájlt ebbe a mappába mentsen. Szóval azóta valahányszor megnyitottam a WMP-t mindig újragenerálta magának ezt a mappát, gondolván, hogy épp be akarok valamit másolni. Persze azóta se másoltattam be vele semmit, így hát fel se tűnt a dolog. Ma viszont megint bemásoltattam vele és akkor láttam meg, hogy megint feltűnt a fantom mappa és abba másolta be a zenét, aztán megnéztem a WMP beállításait és ott volt, hogy oda kell másolnia. Szóval azt hiszem most már végleg megszabadulhatok ettől a mappától.

Azért mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget!

2012. máj. 1. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!