Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem engedi telepíteni?

Miért nem engedi telepíteni?

Figyelt kérdés

Van egy Harry Potter és a főnix rendje PC-játékom (eredeti, megvettem) amit rá szeretnék telepíteni a gépre. Már volt telepítve régebben, csak letöröltem. Az lenne a probléma, hogy kell hozzá DirectX 9.0c is, ami rajta van a lemezen.

Először ugyanúgy próbáltam telepíteni a játékot, mint szoktam, hogy berakom a cd-t és így tovább. Mikor beírtam a kódot, azután kiírja, hogy a telepítés nem folytatódhat, mert Directx 9 vagy frissebb verzió szükséges. Megpróbáltam úgy is, hogy először a Directx-t telepítem. A telepítés végén kiírja angolul, hogy telepítve lett. Ezután a játékot, de megint azt írja ki, mikor beírtam a kódot, hogy Directx kell, pedig már elméletileg a gépen rajta kell lennie.

Most mit csináljak? Bocsánat, hogy ennyire hosszan kifejtettem.

Windows 7-em van, de amikor először telepítettem a gépre, akkor normálisan működött, nem volt ilyen probléma.


2012. ápr. 1. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rendszergazda joggal telepíted? Szerintem nem. Nyisd meg sajátgépben a lemezt, és jobbklikk a setup.exe fájlra, majd futtatás rendszergazdaként.
2012. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
előtte milyen Windows volt a gépen?
2012. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, rendszergazdai joggal próbáltam telepíteni, mert amúgy is csak 1 felhasználói fiók van a gépen, de nem működik. Amikor megvettük a gépet (kb 2 éve) már akkor a Windows 7 volt rajta. De amúgy szerintem a DirectX-el van a gond, mert valamiért nem akarja rátelepíteni a gépre..
2012. ápr. 1. 10:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy 1 felhasználó van, ha nem kapcsoltad ki az UAC-ot, nem vagy rendszergazda jogosultságú, még akkor se, ha rendszergazda fiókod van. Ezért kell a jobbklikk, majd futtatás rendszergazdaként. Így csináltad vagy ki van kapcsolva az UAC?
2012. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, úgy is próbáltam már telepíteni, ahogy írtad, de a DirectX-nél mindig megáll, hogy nincs telepítve a gépre. Üzenetben kaptam egy linket, ahonnan letöltöttem a Directx-t, telepítettem is a gépre, a végén ezt írja:

The components installed are now ready for use.

Szóval működnie kellene, de a telepítést még mindig megállítja, mint írtam. Nem értek annyira a gépekhez (ez látszik is), de valamit be kellene állítani, hogy tényleg rátelepítse?

2012. ápr. 1. 11:18
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy a lemezről lemásolod a cuccokat egy mappába, majd kicseréled a directx telepítőt az újra, amit letöltöttél. Utána azt a módosított verziót próbáld meg telepíteni.
2012. ápr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Újra indítás volt ?
2012. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most épp a gépre másolom a cd-n lévő fájlokat, amit az előző válaszoló írt, aztán újraindítom. Remélem jó lesz már, ha nem, akkor feladom, majd keresek másik játékot.. Köszönöm amúgy, hogy ennyit segítetek! :)
2012. ápr. 1. 11:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne ad fel az élet csupa kihívás :))
2012. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sikerült, elindult. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és a linket is!:)
2012. ápr. 1. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!