Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan telepíthető a windows...

Hogyan telepíthető a windows XP eredeti CD-ről, ha nincs meg hozzá a termékkód? Kicsit összetett a probléma és most először csinálnék ilyet:

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi! Több kérdésem is van ehhez:


1/ A telepítő cd a volt munkahelyemről van. Itthoni gépre rátehetem valahogy ha nincs termékkódos matrica már hozzá?


2/ 2002-es verzió, milyen frissítéseket kellene még hozzá letölteni?


3/ Miután ezek megvannak, és lementettem a dolgaimat a gépről, akkor hogyan töröljek le mindent a gépről? Minden programot és a most rajta lévő windowst meg a vírusokat, hogy azután ezzel a cd-vel elkezdhessem telepíteni?


Legjobb lenne, ha csatolnátok linkeket, ahol (leginkább a 3-as kérdésre vonatkozólag) jó részletesen le van írva minden. Tudtok ilyen oldalakat kezdőknek?



2012. ápr. 3. 15:27
 1/6 A kérdező kommentje:

Még valami...


4/ Hogyan tudok internetet rátenni, ha mindez sikerülne? A Firefox ingyesen letölthető?

2012. ápr. 3. 15:30
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

1. Attól függ, ha mennyiségi licences akkor igen. Ha OEM akkor már bajosabb, mert azokat crack -elni kell, mivel a munkahelyeden a matricán lévő kulccsal nem fogod tudni aktiválni.


2. Service Pack 3

[link]


3. Magáról az XP telepítőről boot -olva formázhatod a partíciót vagy akár törheted is őket és újat hozhatsz létre.

[link]

Vagy ha részletesebb beállítsok kellenek, akkor ott a GParted:

[link]


4. Igen, a Firefox ingyenes. De internetkapcsolatra is szükséged lesz illetve hálózati kártyára.

Ha több gépre akarsz netet, akkor router -t kell venned.

2012. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Nem! Az eredeti CD önmagában semmivel nem ér többet mint egy másolt. A Windows a termékkulcsodtól lesz eredeti. Szóval innét fogva bármilyen Win-t használhatnál, mert úgysem lesz eredeti. Ha pedig véletlenül a munkahelyeden használt termékkulcsot használnád, akkor sem lesz eredeti, mivel egy gépre lehet telepíteni és az igazoló számla is a munkahelyed tulajdonában van. (Ha mennyiségi licenc-es akkor valószínűleg nincs probléma, de ettől még lopott marad.)


2. Ha feltelepítetted, töltsd le és telepítsd az SP3-at. A többit majd megoldja maga, feltéve ha átment az eredetiség ellenőrzésen.


3. Nem "miután ezek megvannak", hanem minden egyéb babrálás előtt mented a fontos dolgokat. Ellenőrizd kétszer, hogy minden megvan e, mert utána nagyon nehéz lenne visszaszerezni a régi dolgokat. Legjobb lenne, ha külső eszközre (pendrive, külső vinyó vagy CD/DVD) mentenél.

Beteszed a WinXP CD-t, majd a megfelelő képernyőn a formázást választod. Ezzel meg is oldottad a törlést.


4. Internet: a szolgáltatásodnak megfelelően kell beállítani. Firefox pedig ingyenes.

2012. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag a Windows nem a telepítő lemeztől lesz eredeti, hanem a termékkódtól.

Tört Windows lemez+eredet termékkód = aktiválható, eredetinek tűnő Windows.

Eredeti Windows lemez+"tört" kód = nem aktiválható Windows, ami miatt e fog szólni, hogy szoftverhamisítás "áldozata" lettél.

2012. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönet, már sokkal okosabb lettem, meg zavarodottabb is!xD


1/ Nem tudom, hogy mennyiségi licences-e vagy sem. Ha igen, akkor is kérni fog termékkódot?

Mert azt már soha nem fogom megtudni, ugyanis megszűnt a cég, ahonnan van.

Ha kér kódot, akkor pedig kár belekezdenem. A másoltak esetén hogy szokták ezt megoldani? Jó itthonra másolt, nem? Eddig is az volt.


3/ Ezt most jól leírtátok ketten kétféleképpen. xD

"Beteszed a WinXP CD-t, majd a megfelelő képernyőn a formázást választod. Ezzel meg is oldottad a törlést."

Ez így egyszerűen hangzik.

P.O.C. által linkelt leírás bonyolultabb ennél, bár egész jól követhető, úgy tűnik. Azonban a partícionálás résznél elakadtam.

Ennél:

"Ha meglévő rendszerünket akarjuk újratelepíteni, akkor törüljük azt a partíciót, amelyen a Windows-unk terpeszkedik, majd hozzuk létre újra! Figyelem: ezzel beboríthatjuk a "több operációs rendszer egy merevlemezen" című történetet!"

Akkor törlöm a C- meghajtót? És mekkora legyen? Megnézem most, hogy mekkora, és akkorát írok? Az A és D (floppy és cd/dvd) meghajtó, valamint az E, azok megmaradnak maguktól? És működni fognak, vagy ahhoz is hozzá kell nyúlni?


4/ Internetkapcsolat van, amikor előfizettem adsl-re, azt magam állítottam be, ha előszedem a papírokat, újra menni fog, nem gond.

Viszont ha törlök mindent a gépről, nem lesz rajta a firefox. Addig nem tudom behozni a netet. Erre az a megoldás, hogy mielőtt nekiugrok, letöltöm usb-re vagy cd-re, és onnan telepítem?


5/ Vannak még olyan programok a gépen, amihez nincs telepítő cd-m és nem az internetről lett letöltve, hanem ezekkel kaptam a gépet. (Nero Smart, Everest, Total commander, Windows Media player, Winamp, Winrar, és hasonlók)

Ezeket hogyan menthetem át windows telepítés utánra?

Rátenni usb-re? Programokat hogyan lehet lementeni, hogy ne sérüljön és visszatehessem?

2012. ápr. 3. 17:04
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

1.

Mennyiségi licenc: nagy cégeknek, szervezeteknek szokták adni, akik több százt licencet vásárolnak. Nem kell aktiválni, viszont telepítőkód ugyan úgy kell.


kereskedelmi változatok:

OEM: Hardverhez kötődik, csak egy számítógépen használhatod, mert a hardverkulcs párosodik a CD kulccsal. Magyarul, ha korábban egy számítógépen beaktiválták másikon már nem lehet. Ez utóbbin segít a crack.


BOX (dobozos): Nem kötődik hardverhez, CD kulcs kell és persze aktiválni is. Egy időben ezt is csak egy gépen használhatod, párhuzamosan 2 vagy több gépen nem.

(Ezen belül neked kell tudni, a tiéd milyen).


3. Célszerű 2 db részre osztani. Hogy mekkorák legyenek rajtad áll, a fele fel is jó. Persze maradhat egyben is, de az a későbbi Windows telepítéseket megnehezíti, ha adatmentésre kerül a sor. A telepítő CD amúgy minden felajánl, törlés létrehozás stb.. Neked csak ki kell választani.


4. Persze úgy is jó. Előzetesen is letöltheted, és kiírhatod valamire. De tök fölösleges, mert az Internet Explorer böngésző a Windows része (kivéve Windows XP N változatoknál) és telepítés után is leszedheted, telepítheted a tűzrókádat vele! :)


5, Erre is van lehetőség, vannak ilyen átmentő szoftverek (most egy sem ugrik be). Én sosem használtam őket, szerintem tiszta kókányolás. Sokkal precízebb megoldás ha újra leszeded a telepítőprogramjukat.

2012. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!