Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy 150 wattos Dibeisi 20...

Van egy 150 wattos Dibeisi 20 centis mélyem be szeretném építeni házilag készített ládába, tervet tudtok szolgáltatni hozzá?

Figyelt kérdés
Ja és 4 ohm os

2012. ápr. 6. 21:21
1 2
 1/14 gepzene ***** válasza:

Pár adat kellene.

[link]

Van online doboz méretező is. Ha a méret mindegy, akkor minél nagyobb zárt doboz, merev fal, lazán megtöltve vattával.

2012. ápr. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
milyen adat kellene?egyébként én nem találtam online doboz méretezőt..
2012. ápr. 8. 10:57
 3/14 A kérdező kommentje:
És valami 24 Oz van rá írva a hangszóró dobozára mást nem tudok
2012. ápr. 8. 10:59
 4/14 gepzene ***** válasza:
Ha lehetetlen beszerezni vagy megmérni a Thiele-Small paramétereket, akkor reflex dobozt méretezni lehetetlen. Van egy-két arc, aki hasra összeüt neked elég jót, főleg ha mér is előtte... Ha nem reflex a konstrukció, akkor nem lesz minimális a térfogata azonos mélyátvitelhez. A zárt az egyszerűsége miatt ajánlható. Építhetsz még TL-t, ami egy hajtogatott cső az átvinni kívánt legmélyebb frekvencia hullámhosszának fele a hossza. És ne mondd, hogy nincs neten mélyláda vagy szub tervezési metódus!
2012. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
14 éves vok és nagyon nem értek ehhez szval nemtom mi az a meetóduis memost kicsit beis votk bvaszva szhval netom mit beszhélksz
2012. ápr. 9. 19:44
 6/14 gepzene ***** válasza:

Na keresgéltem, ez mnc hangszóró, kell legyen típusa vagy hasonlítania kell a katalógusban valamelyikre, és létezik tán gyári dobozterv, mobilon most nem nyűglődnék vele tovább...

[link]

2012. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ittvannak adatok róla

2012. ápr. 10. 15:32
 8/14 gepzene ***** válasza:
T-S nincs, marad zárt 40Hz-re, mert az elég egyszerű, és frankó, ha van elég ragasztó.
2012. ápr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
magyarul is írd le pls meg privátba h. mekkora legyen a láda meg,hogy jó-e sziloplasztal szigetelni? és szerintem nincs fa ragasztóm szóval lehet csavarozva lesz az nem baj?
2012. ápr. 12. 06:50
 10/14 gepzene ***** válasza:

Tökéletesen látod, a zárt így lesz zárt :)


Szerintem 120 liter fölött már semmi hallható javulás nem lesz. Azért tegyük hozzá, a zárt doboz mellett csak az építés egyszerűsége szól, és egész életében hordozza a hátrányait: kevesebb alsó mély, kisebb méret esetén a levegő nonlineáris viselkedése miatti torzítás, nagyobb térfogat sokkal nagyobb, mint egy ideális reflex sokkal komolyabb basszusokkal. Halkabb is kicsit. A tervezésen spórolt idő sehol nem megtérülős, csak a gány-élményt erősíti. :) Nem sima ügy, fel kell készülni, és tervező szemmel látni át. Minden terv szembenálló kompromisszumok serege, emiatt jó átlátnod a lehetőségeidet ahhoz képest, hogy neked mi kellene. Nyilván a legtöbbet kihozni a cél, és gáz lenne megépített dobozt hallgatva úgy dönteni, hogy más kell. Vannak tök jó ingyenes programok és excel táblák, úgy már grafikonok és stabil jellemzők láttán könnyebb izzítani a képzelőerőt!

2012. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!