Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop túlmelegedés majd...

Laptop túlmelegedés majd kikapcsolás?

Figyelt kérdés

A laptopom: [link]


Szóval ez az én masinám és miközben nyüstölök egy játékot (Batman Arkham Asylium) kikapcsol. Érzem hogy meleget fúj ki a ventilátornál, ez lehet az oka annak hogy nem bírja? Mármint a túlmelegedés. valamint hogyan takarítsam ki mert megvan már 1 éve de még nem volt kitakarítva a szellőzője... de azt hallottam ha én szedem szét magamnak akkor oda a garancia. ez így van,


2012. ápr. 10. 18:46
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
elnézést rossz a link acer aspire 5742zg-m van
2012. ápr. 10. 19:16
 2/20 anonim ***** válasza:
28%

én úgy látom 1 év a garancia rá (az én aceremre is annyi volt)


Ha nem esik nehezedre, akkor:

-Megadhatnád a processzor pontos típusát

-Szedd le ezt: CoreTemp, ebben látni fogod, + még a proci maghőmérsékletét is, azt is leírhatod, bekapcsolhatod a naplózást, és játék után(vagy közben) megnézheted


-megpróbálhatod ezt is: SpeedFan, de ez a te gépednél nem hiszem hogy túl eredményes lenne, mivel úgy tudom nem támogatja



a másik meg, ha mondjuk i5-ös procid van, 100°C TjMax-al, és játék közben felmegy addig, akkor annyit tudok mondani hogy ez rövid úton le tudja "olvasztani" a hardvert szóval amíg ez nem tiszta addig a saját érdekedben ne játssz

2012. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

ja és: bírni bírja a játékot csak túlmelegszik, ha azt meg tudod oldani akkor tolhatod tovább, úgy látom ebben a típusban jó kis konfigok vannak


nálam is mennek a gamek, igaz itt meg van oldva a hűtés

2012. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

őőő a processzor tipusa:


Intel(R) Pentium(R) CPU P6100 @ 2.00GHz 2.00GHz

2012. ápr. 10. 20:05
 5/20 anonim ***** válasza:

ennek 90°C a max. hő

de ennek nem kéne a közelében járni, egy nagyon max 70 fokot mondanék


szedd le azt a programot amit írtam

[link]


pl. innen, és nézd meg hogy hány fok

(tudsz angolul? ennyit biztos)

2012. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

[link]


ez volt a legmagasabb érték amit lekaptam 15-20 perc játék közben

2012. ápr. 10. 20:29
 7/20 A kérdező kommentje:

"nálam is mennek a gamek, igaz itt meg van oldva a hűtés"


te hogy oldod meg? gondolkodtam már azon hogy veszek a gép alá ilyen spéci laptop hűtőt vagy ventilátort vagy mi a neve az ilyenek. az szerinted hasznos? nagyon köszönöm az eddigi válaszaidat!

2012. ápr. 10. 20:31
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

hát igen ez nagyon magas, ha nem csal a max. kijelzés akkor az már 85 fok


most így hirtelen a Speedfan-nál többet nemigen tudok javasolni

maximum annyit, hogy tegyél valamit a gép sarkai alá, mondjuk 2 cd tokot, lényeg hogy az alja kapjon levegőt(gondolom asztalon van)


de mégegyszer: ha ki is kapcsol az már nagyon nem jó, hamar tönkremehet, az ilyen laptopoknak nem igazán figyelnek a hűtésére, vagy nem tudják megoldani, de a venti sebességét mindig kicentizik mert egyeseknek "hangos"


szóval az hogy felmegy rá egy program az nem azt jelenti hogy nem mehet tőle tönkre, én is így jártam

2012. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

ha már így rákérdeztél

-SpeedFan: játék közben nem kell sajnálni, maxon menjen a venti(inkább a csapágy menjen tönkre mint az egész gép)


-laptop hűtő, ahogy mondtad, ez nyáron sokat tud segíteni, egyébként meg úgy általában az egész gép hőmérsékletén segít, mondjuk olyan 5 fokkal


-SpeedStepes a procim, de még a tiéd is, szóval annyit tudok még ajánlani, hogy próbálgasd, milyen teljesítményen viszi még el azt a játékot,


Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek\


itt nézd meg a jelenlegi sémádat, és a Speciális beállításoknál találsz egy olyat, hogy "Processzor energiagazdálkodása"

na, ott vedd le a Maximum teljesítményt ha 100%on van akkor egy olyan 60%ra

és nézd meg a játékot

vegyél le egy kicsit a grafikán (a hardver érdekében kompromisszumokat kell kötni)

2012. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

sajna nem asztalon van már így is vagy 5 CD tok van alatta :(


ezt a séma dolgot pedig most nézem.

2012. ápr. 10. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!