Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az internetes aukciós oldalako...

Az internetes aukciós oldalakon a (z állítólag hibátlan képű/működőképes) CRT monitorok miért olyan olcsók?

Figyelt kérdés
Ha jó a hirdető megítélése, csak pozitív értékeléseket kapott, hihetek a szavának, hogy valóban jó a monitor (nincs vele semmi baj, nem zúg, szép a képe) - vagy olcsó húsnak híg a leve?

2012. ápr. 14. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

ma már nem "divat" a CRT (nagy helyet foglal, nagy a súlya, fogyasztása, nem mellékesen semmiképen nem nevezhető szemkímélőnek stb.)

...de, egy minőségi, márkás un. professzionális, pl. nyomdai tervezésre, felhasználásra is alkalmas grafikai CRT monitor ma sem két fillérbe kerül! (>100 ezer Ft.!!)

2012. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azzel egyet is értek, de ha 100 Hz-en üzemel, akkor nem hiszem, hogy kíméletlenebb lenne a szemnek, mint a TFT-s társai. Mágnesesen úgyis le van árnyékolva mind. Vagy nem jól tudom?
2012. ápr. 14. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Közel nyolc évig dolgoztam olyan gépeken, ahol képcsöves monitor (CRT) volt, munkahelyen és itthon is. A szemem néhány óra múlva már nagyon fájt, homályosan láttam. 2008 óta van LCD monitorom, sokkal jobb, nem vibrál, nem pixeles, némi csik van a felső részén, és még mindig ugyanaz az ASUS.

Amit kínálnak, azt kipróbálás nélkül nem venném meg, ráadásul már nem is javítják. A legújabb használt is már legalább öt éves lehet, hét-nyolc év a maximum.

2012. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!