Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák Windowst telepít...

Hogyan tudnák Windowst telepíteni?

Figyelt kérdés
Jelenleg linux van a laptopomon és szeretnék rá windows-ot telepíteni,de amikor berakom az installációs dvd-t,akk folyton azt írja ki h nem találja a merevlemezt. Több fajtát is kipróbáltam már,de folyton ezt írja ki:S .Mit tegyek?
2012. ápr. 23. 10:03
 1/6 DannyZuko ***** válasza:
azért lehet így első gondolatra, mert a linux ext2-3 vagy 4es filerendszert használ, amit a windóz viszont nem lát... kölöníts el linux alatt egy particiót ntfs filerendszerrel és arra telepítsd a windózt. Azzal már látni fogja a winyót.
2012. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is: milyen Linux van rajta? Ha valami használható disztró, akkor hagyd rajta, jobban jász vele, mint egy hulladék windows-zal.


Másodszor: új laptopra eszedbe ne jusson XP-t tenni, mert nem fogsz drivert találni hozzá, aztán a következő kérdésed az lesz, hogy miért nem megy ez meg az...


Harmadszor: milyen típusú laptop?


Ha erre a háromra válaszolsz nekem, leírom, hogy mit csinálj!

2012. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.PCLinuxOS 2011-es disztribúció van rajta

2.nem új laptop. Régebben is xp volt rajta,most is azt szeretnék. Szívesen feltenném rá a windows7-et is,de ahhoz gyenge a gép:S

3.Acer Extensa 5220


Hidd el,én is szívesen maradnék a linuxnál,csak a szüleimé a laptop és ők nem értenek hozzá(meghát angol is...).Szóval muszáj lesz visszaraknom a xp-t :(

2012. ápr. 23. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Oké, akkor tedd a következőt:


1. BIOS-ba lépj be és nézd meg, hogy a SATA vezérlő nincs-e AHCI módba állítva. Ha igen, akkor állítsd vissza normálra, mert az XP nem látja a HDD-t, ha AHCI módban van.

2. Először tedd fel az XP-t, de ne a teljes HDD-re, hanem csinálj neki egy partíciót.

3. Tedd vissza a Linuxot, ugyanis szépen megfér a Windows mellett és nem fogja zavarni. Indításkor kiválaszthatod, melyik rendszert szeretnéd.


+ PcLinuxOS egy elég jó rendszer, van benne magyar nyelv is, csak telepíteni kell. Egyébként meg szerintem a szülők is rászoktathatók. Ha a 63 éves nagynéném tud Linuxon dolgozni, akkor más is. :)

2012. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: egy kis krampácsolással a meglévő Linux mellé is felrakható az XP, csak akkor előszőr a partíciókat kell módosítani, telepítés után meg a Grub rendszerindítót visszatenni.

Egyszerűbb, ha először a Windowst teszed fel, aztán a Linuxot.

Nekem is otthon így van, bár a Windowst már csak szökőévente egyszer indítom.

2012. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van egy olyan probléma h itt nincs SATA mód:S Itt van Quiet boot,Network boot,F12 boot menu, d2d recovery,de Sata az nincs:(
2012. ápr. 23. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!