Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baja a gépemnek?

Mi a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

CPU: AMD Sempron 140, 2700 MHz (13.5 x 200)

Alaplap: ASRock N68-S (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

RAM: DIMM2: Kingston 9905316-005.A04LF 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM

Videókártya: Videokártya RADEON X600 Series (128 MB)

winchester: WDC WD50 00AADS-00S9B SCSI Disk Device (500 GB, SATA-II)

Táp: LC Power PSU- LC500H-12 500W

Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 Ultimate


Ha bekapcsolom reggel mindig kb 3 restart után indul. Bejön az első fekete kép, ahol kiírja miket tud, s nem megy tovább, vagy csak fekete kép, s a kurzor villog. Ha elindult napközben többször fagy, vagy teljesen lefagy. Néha azt írja ki, hogy nem találja a winchestert, s azért nem indul. A sata nem csúszik ki, rúgós kábele van. Ha igazgatom, akkor se mindig indul el utána. A táp teljesen új, a winchester kb fél éves, memória tesztet már csináltam nem egyszer, és semmi. Január végén lett újra telepítve. Ja és ki van takarítva:)


2012. ápr. 29. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosnak tűnik, hogy a vinyóval van gond. Ha az érintkezési hibák tényleg nem jöhetnek szóba, akkor valószínűleg maga a lemez haldoklik.
2012. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
fél év után? előző vinyóm szektorhibás volt. hd sentinel program fent van, nem jelez semmit.
2012. ápr. 29. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Tápot vagy alaplapot kell cserélni.

[link]

2012. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tomcsikaaaaa ***** válasza:
aza táp egy hulladék én tápnak nemis nevezném
2012. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gepzene ***** válasza:

Lehet ramhiba is. Ha egészen az elején hibás, akkor épp ezt kell csinálnia. De a sokféle hiba simán utalhat tápellátás hibára, ami vagy táp, vagy alaplap. Szerintem is inkább táp. A "ki van takarítva" is sokak fülében úgy cseng, hogy "telebarmoltam ES szikrákkal", mert a műanyagot feltölti a súrlódás, a száraz levegőé is, és ecsetből is több a műszálas a háztartásokban. Na meg a fix földre kötött csuklópánt is kötelező lenne. Ritkán van baj, ez igaz. De akkor pöttyet zsebbe nyúlós. És apró stabilitásgondokat gyakran okoz elektrosztatikus feltöltődés.


Azért persze legelőször kérnék valakitől egy tápot kölcsönbe.

2012. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!