Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Asus 6770...

Melyiket válasszam? Asus 6770 VAGY VTX 6850?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 07:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy a 850 újabb,meg erősebb de mégiscsak VTX az Asus meg hiába csak 770 de attól még lehet erősebb mint a Vtx 850 nem ?
2012. ápr. 30. 07:56
 2/4 anonim ***** válasza:
VTX! nem kérdés!
2012. ápr. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Ha azt nézed, hogy manapság mindent Kínában gyártanak,


1. Tök mindegy melyiket veszed, nagyjából csak a neve különbözik.

2. Úgy van tervezve mindkettő, hogy a garancia lejárta utáni napon tönkre menjen.

3. Ha ez netalántán nem történik meg, az AMD 2 év múlva úgyis megvonja a támogatást, és legacy státuszba sorolja a kártyát. (Bár ez Kínától független...)


Ezen megfontolásokat alapul véve inkább az erősebbet érdemes venni, nem a márkanevet.

2012. ápr. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Tudom,hogy a 6850 újabb,meg erősebb de mégiscsak VTX az Asus meg hiába csak 6770 de attól még lehet erősebb mint a Vtx 6850 nem ?"


Már hogy lehetne erősebb egy márkanév miatt?! A két típuson teljesen más a GPU és a memória interfész a 6850-en kétszer szélesebb. A 6850 32%-kal erősebb, tehát ami a 6770-en 20fps az a 6850 karival 26fps lesz. A 6850-ben 20%-kal több számoló és textúrázó egység van, kétszer annyi raszter egység és jóval gyorsabb a GPU-VRAM kapcsolat is. A VTX3D anyavállalata ugyanaz, mint a Powercoloré. A VTX mellé ugyan nem pakolnak semmi extrát a driver CD-n kívül, egyszerűbb a csomagolás, de a kártya maga jó (ugyanúgy szilárd kondik vannak rajta, artic cooling hűtőt használnak stb). Nekem egy VTX3D 6850 karim van, amit 15 hónapja vettem és tökéletesen működik (pár benchmarkot még tuningolva is lefuttattam 850/1150MHz-en hiba nélkül). A kis gépben egy másfél éves VTX 5750 kari van, az is teszi a dolgát, ráadásul még kifejezetten halk is (terhelés közben sem vészes a hangja). Ha a 3év gari sokat nyom a latba, akkor is ott van az MSI 6850-es karija 35k-ért...gondolom az se rossz. Egyébként meg ha referencia kártyákról van szó, akkor a márka lényegtelen, mert csak a matrica más rajtuk meg esetleg amit mellé adnak (a referencia kártyák egy helyen, a PC Partner-nél gyártódnak, ami a Sapphire márka tulajdonosa is egyben).


Szóval a lényeg: a 6850-t kell venni :)

2012. ápr. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!