Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Processzor húzásnál számít az...

Processzor húzásnál számít az alább leírt dolog valamit?

Figyelt kérdés

Ugyebár a processzor sebessége FSB x Ratio, ami az én Phenom II X4 955 BE-m esetében 200 x 16 = 3200 MHz. Na most ha én szeretnék overclockolni, akkor két lehetőség áll fenn: tegyük fel, 3600 MHz-re akarom húzni. Ezt megtehetem úgy is, hogy az FSB 200 MHz marad, a ratiót pedig 18-ra növelem. Azonban azt is meg lehetne csinálni, hogy az FSB-t lejjebb veszem, mondjuk 100 MHz-re, a ratiót pedig 36-ra, ami így ugyanazon sebességet fogja eredményezni. Ez azért érdekel, hogy jelent-e valamit, mert egy tesztnél egy Intel i7 úgy volt 4400 MHz-re kihúzva, hogy 100 x 44. Van-e a kettő között bármilyen stabilitás, melegedés, stb. -beli különbség, melyiket jobb használni? Valamint még arra is kiváncsi lennék, hogy szerintetek meddig tudnám ezt a procit kihúzni a jobbnak vélt módszerrel? A hűtőm egy Thermaltake Contac 21.


Teljes konfig:


GA-990XA-UD3

Phenom II X4 955 BE

Thermaltake Contac 21 CPU Cooler

Kingmax 4GB DDR3 1600MHz

Sapphire HD6870 FleX

Seagate Barracuda 500GB SATA3

Chieftec CTG-500-80PB 500W


2012. máj. 9. 00:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen procim, gond nélkül vitte alapfeszen a 230Mhzt. Én akkor az FSBt állítottam, mert egyszerűbb volt.
2012. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!