Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Haldoklik a processzorom?

Haldoklik a processzorom?

Figyelt kérdés

Ha elindítok egy filmet, a CPU használat 70-80% körül van, ha valami játékot indítanék el, akkor egyszerűen kikapcsol a gép. Még azelőtt akadozik a kép, mielőtt betölt a windows (még a BIOS-ban is). Ez CPU vagy RAM hiba?

Ha veszek egy új CPU-t (most dual, 1,8Ghz van), dual, 3Ghz-t, akkor cserélnem kell a tápot vagy az bírni fogja még(230V) ?


2012. máj. 16. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet videokártya hiba is. Vagy csak a processzor hűtésével van gond. Érdemes lenne figyelni, hogy nem melegszik-e túl (olyankor szokott kikapcsolni a gép.)
2012. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként lehetséges, hogy a tápod rossz, az is ilyen tüneteket produkál. A processzorhiba a legvalószínűtlenebb, egyrészt a játékoknak fontosabb a VGA, másrészt ha azzal lenne baj, az nem csak terhelés alatt jönne elő. Tehát szerintem vagy a procihűtő vagy a táp.
2012. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a processzor hibája, mert nekem is csinált már ilyet amikor játszottam mindig lekapcsolt a gép bevittem szervizbe és mondták hogy a winchester halt meg szektorhibás volt és amikor dolgozott akkor lekapcsolta a gépet a hiba miatt. Ez bármitől lehet nem feltétlen a processzorral van gond. Szerintem nézesd át ha nem akarsz feleslegesen pénzt kidobni alkatrészekre.
2012. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy egy Prime 95 alatt is fagy e, az nem terheli a winchestert csak számoltat a procival. Ha akkor fagy, túlhevül, vagy a tápnak szállt el a 12v-s ága.

Ezután jöhet a FurMark, 3dMark, Memtest.

2012. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a (Y). Elvittem szakemberhez, megnézte a VGA-t, semmi baja. Azt mondta, hogy vagy processzor vagy alaplap, holnap kiderül.
2012. máj. 16. 15:08
 6/6 Chello ***** válasza:

Esetleg forro a videokari chipje valahol.


Winyo biosban nem csinal semit.

2012. júl. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!