Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miket tanítanak egy ECDL...

Miket tanítanak egy ECDL tanfolyamon? Aki járt segítsen!

Figyelt kérdés

1996-2000 közt tanultam számítástechnikát suliban. Tudom használni a wordot, excelt, interneten levelezni, és néhány apróságot.


Nem tudok viszont CD-t írni,

nem tudom újratelepíteni a gépem,

nem tudok képeket alakítani minőségrontás nélkül,

és hasonlók...


Ez utóbbiakat megtanítsák egy ilyen tanfolyamon? Vagy nem? És ha nem, akkor hol tartanak ezekről oktatást?



2012. máj. 29. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem, hogy ilyet tanítanának.

Az ECDL pont erről a word, excel és társairól szól.


(+ Inkább ne menj ilyen tanfolyamra, baromira nem éri meg, rohadt drága és kb semmit nem érsz a papírjával.)

2012. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ECDl nagyrészt az office csomagot tanítja meg némi internetes kereséssel + levelezéssel. Sokat nem ér.
2012. máj. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 4 éve (akkor 16 voltam) nulla tanulással simán megcsináltam mindegyiket. Nem volt két forint, és most semmit sem ér a papírom. Szerintem erre ne költs csak ha a munkáltatód külön megkért rá.
2012. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Papírra nincs szükségem, inkább tudásra!


Amiket felsoroltam, hogy nem tudok, azok lennének a legfontosabbak számomra. Egyszerűen nem tudom, hogy hol tanítanak ilyesmit.

Még a cd-írással lehet próbálkozni egyedül, és talán hatvanadik szenvedésre felkerül a cucc a cd-re, de ez nem az igazi. Viszont egy gép újratelepítéssel már nem tudok próbálkozni, mert ha nem megy és megakadok, akkor nem tudok használni a gépet...


Nincs segítségem, akit megkérhetnék, hogy tanítson meg vagy segítsen. Az ehhez hasonló fórumokon meg általában azzal dobálódznak, hogy "kérj meg valakit!". Nincs senki.


Ezért kellene valami tanfolyam hamarosan. A word-félékhez értek, de az se baj, ha át van ismételve, csak a többi tudásanyagot is adják le! Erre akkor nem jó az ecdl?


Van valami más, amit tudnátok javasolni???

2012. máj. 29. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:
CD írást és rendszer újrahúzást egyáltalán nem tanítanak ECDl-en! ezeket gyakorlással lehet leginkább megtanulni ha elsőre nem megy. Vegyél újraírható cd/dvd-t , szedj le egy programot és próbálgasd. Az újratelepítést én is próbálgatással tanultam meg. xp-nél már elég egyértelmű, vistánál és win7 nél szinte semmit nem kell csinálni, minden ki van írva. ezekért ne adj ki pénzt, csak szánj rá egy kis időt!sok sikert!
2012. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

CD/DVD írás teljesen egyszerű. Leszedsz egy író programot. Pl.: Ashampoo burning studio. Kiválasztof mit akarsz kiírni. CD-be, elindít, kávé és kész.


Rendszertelepítésnél meg biosba be kell állítani, hogy cd-ről bootoljon és megcsinálja magától szinte. Ezt vagy megnézed egy videón vagy megkérsz valakit, mert úgy a legérthetőbb, ha látod.

2012. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!