Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ma vettem egy Pacard Bell...

Ma vettem egy Pacard Bell laptopot, linpus linux van rajta, ha bekapcsolom csak eddig jutok [root@localhost/]#, ezután mit kell csinálni? Van egy lemez hozzá de azal sem megy tovább. Elöre iskösz.

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Linuxhoz nagyon keveset értek, sajnos ehhez sem tudok érdemlegesen hozzászólni, de ha nem érdekel a Linux, vagy érdekel de nem most, és inkább Windows-t használnál, akkor ne is foglalkozz vele.

Telepíts rá Windows-t, azonban előtte formázd meg a teljes hdd-t.

Később a Windows mellé még mindig fel tudsz telepíteni egy Linuxot ha szeretnél megismerkedni vele.

2012. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos amit ezekre telepíteni szoktak az egy lecsupaszított Linux, amire nincs se grafikus felület, se semmi értelmes telepítve. Tökéletes megoldás, hogy annak is elvegye a kedvét a Linuxtól, aki pedig adna neki egy esélyt. :(


Nos, kedves kérdező: nem muszáj rögtön warezolt windowst tenni rá (bár az ilyen gépek 99%-ra úgyis ez a sors vár). Ha szeretnéd kipróbálni a Linuxot, akkor inkább tölts le egy Linux Mint vagy Ubuntu kiadást, azzal a kezdők is elboldogulnak és szépen dolgozik, benne van minden alapból, amit általában használ az ember, nem kell folyton telepítgetni.

Linpus is rávehető mindenre, csak ott nagyon sok teendőd volna még, mert még a GUI-t is külön kellene feltenni, szóval ezt kezdőként nem javaslom.


Szívesen segítek amúgy, ha írsz egy privátot.

2012. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előttem szóló már szépen felvázolta a lényeget!

Ezt még egy gyakorlottabb linuxos sem fogja használni és mindenkit eltántorítanak a linux gondolatától is!Viszont figyelemreméltó, hogy a másik tábor a linux saját fegyverét használja ki, ebből adódik, hogy komolyabbá kezd válni a linux helyzete!

Szerezz be egy ingyenes live cd-t és próbáld ki, hogy teszik e neked!

Én a Mint 9 XFCE-et ajánlom neked, mert egy kicsit egyszerűbb az ubuntunál és telepítés is egyszerűbb.

Ezt innen megteheted:


[link]


Kiírod ISO-ban és beteszed a gépbe , majd cd-ről boot-olod!

Ez semmit nem ronthat el, csak megismerkedhetsz a rendszerrel és amikor kiveszed a lemezt a kikapcsoláskor a régi rendszered marad sértetlen.

Ez más a más gyártók rendszereit sem piszkálja meg!

2012. jún. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!