Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy jó 2.1 hány W-nál kezdődik?

Egy jó 2.1 hány W-nál kezdődik?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ez sok mindentől függ, mekkora helységben akarod használni, mit akarsz rajta hallgatni stb.


Általánosságban egy 2X50W-os erősítő elég szokott lenni, hozzá 100-200w terhelhetőségű hangfalakkal. A mélynyomót én nem is erőltetném, de ha mindenképp akarsz, akkor maximum 100w-os legyen a beépített erősítője, mert felesleges erősebbet venni.


De ha írnál egy árat, akkor könnyebben tudnék tanácsot adni, mert elég széles intervallumban lehet mozogni.

2012. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mondjuk.. egy ittholi használatra.. nem koncerteket akarok adni vele.. :D
2012. jún. 15. 22:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze a teljesítménynek a minőséghez.

Otthonra bármi, ami 30 wattnál több egyszerű parasztvakítás.

(Persze a nagyobb felület, dinamika miatt lehet nagyobb hangfalakat venni, de ott sem a teljesítmény a lényeg.

2012. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lord Keri ***** válasza:

Ha egy viszonylag olcsóbb, de jó 2.1-es rendszert szeretnál akkor 10e forint körül a Logitech Z323 a legjobb vétel.


Az előző kommentelő komplett hifirendszert ajánl.

Tény, hogy 2 nagy hangfal egy normális erősítővel jobb hangzást tud biztosítani de egy ilyen rendszert nem úszol meg 40-50e forint alatt.


A wattokat meg nem kell nézni, bevett marketing eszköz, hogy úgyis azt írnak rá amit akarnak. Szóval egy szobába, számítógép mellé 40-50watt összteljesítményű rendszer bőven elég. Ha viszont igazán fel akarod tekerni akkor, csak a nagy hangfalak maradnak, de abból is kb 100watt bőven elég.

2012. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

okés, köszi :D

amugy énis a Logitech Z-323-ba gondolkodtam.. :D

2012. jún. 15. 23:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ez jó nagy hülyeség, hogy ami 30w felett van az parasztvakítás. Érdekes módon, egy normális gyártó se gyárt 50w alatt sztereó erősítőket, persze ha csak az ultra sznob csöves cuccokat nem számítjuk.


A kérdező azt kérdezte hány watt alatt nem érdemes venni, erre válaszoltam. A minőség egy másik kérdés, lehet akár milyen minőségi, audiophile, csöves erősítő, 2*10wattal akkor se fog jól szólni egy 30négyzetes szobába, erről ennyit.


Ez nem vágott pontosan a témába, de nem hagyhattam szó nélkül.

2012. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Baromság.

Impamp 1 watt, bőven elég hangos, iszonyú jól szól.

Csak egyetlen példának.

2012. jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A iMPAMP, el tudom képzelni milyen jól szól, főleg ha Ipodról hajtod meg, ahogy a gyártó honlapján is ajánlják. :D Ugye a jó öreg mp3, biztos remek csöves hangzást biztosít.


Most, hogy előhozakodtál evvel a csöves vacakkal, szinte biztos vagyok vagyok, hogy audipohile vagy. Ha tényleg így van, megengednéd hogy feltegyek pár kérdést -akár privát üzenetben- ? Mert van pár audiophile "tézis", aminek nagyon kíváncsi lennék a magyarázatára.

2012. jún. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok audiophile, egyrészt anyagi okok miatt, másrészt meg azért az már erősen a sznobság határa.

Gitáros vagyok, így eléggé közel áll hozzám a csöves hangzás.

De a kérdés jöhet, kíváncsi vagyok.

2012. jún. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lord Keri ***** válasza:

Egy 30 watt színuszos teljesítményű hangrendszer simán szépen beterít hangzással egy kis szobát, amúgy pedig 2.1-es rendszert kérdezett a kérdező.

Lehet dobálózni a 2 csatornás sztereó erősítőkkel, hogy csatornánként minimum 50 wattos-ak persze, de azokra nem is 4-6cm-es kishangszórókat kötnek rá, hanem komplett hangfalakat, amelyek meghajtásához azért nagyobb kraft kell, másrészt az az 50 watt sem rms. Én 200watt rms teljesítménnyel már hangnyomás versenyeket nyertem, teljesen hallgathatatlan hangerő!

2012. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!