Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows XP telepítés közben...

Windows XP telepítés közben kékhalál? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval ha Windows XP-t szeretnék telepíteni, akkor csak CD-ről bootolva tudok. Amikor DOS-ban kiírja, hogy A telepítő indítja a Windows-ot, automatikusan kékhalál és kész. Próbálkoztam Win7-et rárakni, az sikerült, de nem működött rendesen. A kék halálban írtak szerint eljártam Windows 7-ből, beírtam a chkdsk /f parancsot, lefuttatta a hibakeresést, és nem talált semmit. Most Xubuntut futtatok, de van valami megoldás, hogy újra az XP-t használhassam?
2012. jún. 19. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Sata merevlemez van a gépben, mert akkor valószínű sata driver probléma lesz.

XP nem tartalmazza a megfelelő sata drivert, ha IDE a merevlemez akkor nem tudom.

2012. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kovács Béla József ***** válasza:
30%
XP telepítés közben kék a képernyő, ez még nem feltétlen kékhalál :P
2012. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pintér József válasza:
indítsd újra ott f2->advenced fül->IDE config.->ott van egy olyan hogy AHCI azt állítsd át és mentsd el és jó is lesz:)
2012. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Azért adja be a kékhalál hibaképernyït a Windows telepítő mert hiányzik az AHCI Driver.

Csináld valamelyikét:

- Integráld be az AHCI Drivert a telepítőbe.

- Ha van floppy meghajtó meg floppy, akkor tedd rá az AHCI Drivert a floppyra és telepítéskor nyomj F6-ot majd T betűt.

- Ha a BIOS-ban/UEFI-ben van ilyen lehetőség hogy AHCI állítás, akkor állítsd át IDE/PATA/ATA/Compatibility/Disabled módra.

2023. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!