Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Így tönkremehet a laptop aksija?

Így tönkremehet a laptop aksija?

Figyelt kérdés
Most készülöm megvenni életem első laptopját, szóval bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de még nincs tapasztalatom ilyen téren. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy akinek laptopja van, és konnektor közelében használja, akkor minden esetben telepről megy a gép, még akkor is, ha fel van töltve az aksi, vagy azt csak akkor kell használni, ha már lemerült? Hogy lehet egy aksit hosszabb élettartamra bírni?
2012. jún. 24. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:

jó kérdés. Informatikus vagyok épitettem már pár gépet, köztük rendelésre vettem másnak laptopot is. mi a lényeg benne hogy a legtöbb litium ion rendszerüek max elbirják a 4 orát. Sok akku van de az ujabb gépek már tudják rendszerezni az akkukot is kiirja hogy mikor kell tölteni és mikor nem.

A lényeg mikor megvan a gép kiirja hogy kell tölteni mindig annyit töltik gyárban hogy lehessen kiprobálni.

amint megvan fell kell tölteni 100% ra aztán kihuzod. lemerül megintfeltöltöd de lényeges hogy atöltések közt nem kell megszakitani a töltést amig teljesen fel nem töltödik. Van pár ember aki feltölti de ugyis hálozatrol haználja de nme értem miért föleg inkább nem értenek hozzá. tartsd be azt hogy feltötöd kihuzod lemeröl megintfeltötöd maxra kihuzod csak akkor töltsd. akkor megy egy ideig. legtöbb akku max 1000 2000 feltöltést bir, amleyek jo akkuk gépbe javasolt az intel gépek és márkailag acer asus hp néhány toshiba is jo. ok sikert és ha bármilyen ilyesmi elakadásod kerülne irj nyugodtan.

2012. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!