Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop merevlemez tönkremehet,...

Laptop merevlemez tönkremehet, ha megszűnik a tápellátás?

Figyelt kérdés
A laptopom aksija már régóta nem működik, és most megtörtént, hogy közben véletlenül kicsúszott a tápkábel, és azóta a merevlemezem nem működik. Nagy lehet a baj? Van rá esély, hogy (akár csak részben) visszanyerjem az adataimat?
2012. ápr. 20. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak olvas róla, akkor nem lesz baja. Ha éppen írt rá, összekavarhatja a fájlrendszer.
2012. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem, akkor hardveresen elvileg nem lehet baja. Mégis, amikor próbáltam ezzel indítani, "primary hard disk error"-t, vagy mit írt ki, Windows telepítő is kék halált eredményezett, mielőtt még a partíciót kiválaszthattam volna. Most pedig betettem egy USB-s külső házba, de nem történik semmi, ha csatlakoztatom...
2012. ápr. 20. 22:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne a laptopodhoz csatlakoztasd, hanem egy másik géphez.

Elvileg látnia kéne, és akkor lementhetsz minden adatot, utána megpróbálhatod leformázni.

2012. ápr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát próbáltuk más gépekhez is csatlakoztatni, valamilyen szinten felismerte (hardver biztonságos eltávolítása megjelent meg felpörgött a vinyó, nálam még ennyi sem), de végső soron a sajátgépben nem jelent meg.
2012. ápr. 21. 00:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak magyarországon olyan vállalkozók akik törött vinyóról is lementik teljes egészében a fájlokat, de itt egy link, olvasd el: [link]
2012. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!