Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sony Vaio (4 hónapos) laptop...

Sony Vaio (4 hónapos) laptop aksija tönkremehet attól, hogy bent van a laptop-ban az aksi és én mégis áram alatt használom?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furcsán fogalmazom a kérdéseimet, mert nem igazán értek a számítógépek nyelvén. Lényegében azt hallottam, hogy a laptop aksija tönkremegy attól ha folyamatosan áram alatt van a gép. Tehát, mikor áramról és nem aksiról használom, akkor ki kellene vennem az aksit? Az a gond, hogy mindenki mást és mást mond! :/ Ha valaki tud valami okosat kérem írjon! :)
2012. jún. 28. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Tönkre nem fog menni egyhamar, de folyamatosan csökken az élettartama. Li alapú akkumulátort maximum 4 óráig szabad tölteni, és lehetőleg 3-5% körül legyen a töltöttség. Habár manapság már védik elektronikailag, hogy ne töltse, ha elér egy bizonyos százalékot, de mégha nincs használatban, akkor is merül. Emiatt rövid időnként tölti kis mértékben, ami nem tesz jót hosszútávon. Amúgyis a belső alkatrészek melegítik, ami szintén gondot okoz. Legjobb kivenni az aksit mikor hálózatról használod.
2012. jún. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Egyre több ember osztja ezt a véleményt, úgyhogy én is így fogok cselekedni!
2012. jún. 29. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!