Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha feltöltöttem a laptop...

Ha feltöltöttem a laptop aksiját vegyem ki?

Figyelt kérdés
mármint úgy értem, hogy ha be van dugva akkor nem kell, hogy benne legyen az aksi? mert az nem tesz neki jót nem? vagy benne kell, hogy legyen??

2012. jún. 28. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Az asztali számítógépből kiveszed a tápot használat után?

Nyilván nem kell kivenni. ;)

2012. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem használod huzamosabb ideig (hetekig) hálózati áramról akkor benne maradhat. Viszont sok helyen olvastam, hogy ha hetekig hálózati áramról használod akkor az akkut 2/3-áig célszerű feltölteni és kivenni a laptopból.

Nem tudom

2012. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

@webmester94: A kettő JELENTŐSEN eltér... Vagy neked akkuról megy a gépet otthon?


Hosszabb távon érdemes kivenni. (Több órás használatnál.)

Mert az akkumulátor élettartamát így jelentősen meg lehet növelni.

(Bent hagyva sokkal hamarabb tönkremegy.)

2012. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

@webmester94: Úgy látom neked súlyos értelmezési problémáid vannak a kérdéssel kapcsolatban.


Írta bárhol is a kérdező, hogy HASZNÁLAT UTÁN?

Azt kérdezte, hogy HA FELTÖLTÖTT, akkor ki vegye-e. Ebben sehol nincs benne, hogy ki akarná kapcsolni...


A kérdés az volt, hogy használat közben, ha az akkumulátor már feltöltött, akkor ki kell-e venni a gépből. Erre a válasz igen, ugyanis a folyamatos töltés hosszú távon nem egészséges.

(A te analógiádra kicsit rászabva: A telefont sem tartod non-stop a töltő kábelen nem?)


Köszönjük az értelmes hozzászólásokat, remélem így már világos a dolog.

2012. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ő az akkumlátort kérdezte. Te meg a töltőkábelről beszélsz."


Ne legyél már ennyire sötét, az akkumulátorról beszéltünk mind a ketten, csak te nem fogtad fel...

2012. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Otthon sem lesz semmi baja ha mindig rajta van."



De lesz, nem csak ott, hanem mindenhol.

Nem tesz az akkumulátornak jót.

Ha visszaolvasol pár kérdést, nem csak én állítom ezt, hanem rajtam kívül még elég sok ember és szakemberek is.


De Te biztos jobban tudod mindenkinél... Inkább nem vitatkozom, hülyékkel nem lehet amúgy sem.

2012. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem használod szedd ki, ha másért nem akkor azért mert a laptop hője folyamatosan melegiítené fölöslegesen az aksit. Nem tesz jót neki a folyamatos hő ingadozás, garantáltan csökkenti az élet tartamát az aksinak az, hogy ha bent hagyod.
2012. jún. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!