Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ajánlani, hogy...

Webmester-ter kérdése:

Hogyan lehet ajánlani, hogy amikor a számítástechnikába írnak ki kérdéseket "kötelező" legyen kiírni a windows/linux/mac masználatát?

Figyelt kérdés
ez jelentős előrelépés lehet, mert a kérdésre a választ általában mind windowsra adjuk(adják) és másra nem működik, ezért fontos volna tudni miről is van szó, ha már utánna néz valaki valaminek segítség céljából

2012. júl. 10. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdező írja bele, hogy milyen rendszerre kell a megoldás, vagy a válaszoló, hogy mihez írja?


Azért Windows-alapúak a válaszok, mert a világstatisztika alapján 5% használ Linuxot, 8,6% Mac-et, a maradék 86,4% Windows-t. Ez akkora többség, hogy ritkák a nem Windows-kérdések, de akkor beleírják, úgy láttam.

2012. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyobb baj, hogy: elfelejtik beírni, milyen böngészővel, vírusirtóval van gond, vagy a konfigot is ki kellene találni, a szolgáltatót is ráadásul.
2012. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont.

A kérdés a hiányos és nem a rendszer rossz.


Első statisztikájába kicsit bele kötnék, de inkább nem teszem.

A válasz azért windows-ra van általában, mivel az egyszerűbb felhasználók azt szoktak használni. (Bár terjed a linux is, de még nem olyan jellemző.)

2012. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A statisztikát nem csak úgy kitaláltam, innen vettem:

[link]


Nem hinném hogy hamis lenne, vagy nagyokat tévedne, túlozna.


Azt az észrevételt viszont én is osztom, hogy a pontatlan, hiányos kérdésekből rengeteg van. A böngészőkkel kapcsolat kérdéseknél 10-ből 8-nál tuti hogy nincs megadva, hogy mire értik.

Ugyanúgy a sebességnél nem tudják hogy mi a különbség a bit és bájt között, de ezeknél az eseteknél azért veszik a fáradságot, és elmagyarázzák a válaszolók.

Akár a bináris-decimális prefixum kérdését is fel lehetne vetni, mert rengeteg vita van belőle feleslegesen, hetente legalább egyszer biztos felmerül.

2012. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja oké, de a statisztikában a szerverek gondolom nincsenek benne. Azokon a linux tarol. :)


Plussz ez a saját oldaluk logja csak, erről azért becsülni nem lehet pontosan. :)

2012. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én is csak azért írtam, mert a tegnapi nap jártam meg, hogy utánna nézek egy kérdésnek, programot keresek és amikor megvan, akkor meg kiderül, hogy linux, és nagy égés, mivel azt kb. két nap használtam, így nem sokat értek hozzá, de arra is találtam programot, szinte véletlenül

ha linuxos a kérdés alapból neki sem állok, nem égetem magam:-D

2012. júl. 11. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!