Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csak engem zavar az AMD...

Csak engem zavar az AMD mostanság tanúsított üzletpolitikája?

Figyelt kérdés

Már az is szúrta a szememet pár évvel ezelőtt, amikor az akkor még teljesen jónak számító Radeon X1xx szériát legacy státuszba helyezték. Nemrég viszont az összes Radeon HD 5xxx előtti erre a sorsra jutott. Szerintem ez elfogadhatatlan. Az ember vesz egy videokártyát, és nem tudhatja, hogy 1-2 év múlva támogatott lesz-e még. Lehet, hogy jövőre a 6850-esem is erre sorsra jut? Vagy egy évvel később? Ennyire becsülik az embert, aki komoly pénzt áldoz a hülye kártyájukra?


Azt akarják, hogy az ember 1-2 évente cseréljen, de az árazás ehhez nem igazodik, illetve nem is indokolt, hiszen a játékok már évek óta nem fejlődtek semmit a hülye konzolok miatt.


Bár alapvetően AMD fan vagyok, addig a pontig, hogy kifejezetten utálom az nvidiát, de mégis fontolgatom, hogy a következő kártyacserénél ha hányingerrel küszködve is, de tőlük fogok venni. Elég csak belegondolni, hogy náluk még a 8 éves geforce 6 széria is 100%-os támogatást élvez.


2012. júl. 12. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ebböl is látszik hogy Nvidiának 8 éves kártyája is jobb mint Amd-nek legújabbjai.
2012. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Látom fáj az igazság mindenkinek.
2012. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Erre leginkább azt mondanám, hogy aki alsókategóriás kártyát vesz, az úgysem fog játszani vele, vagy nagyon egyszerű játékokkal. Azoknál meg mindegy, hogy van-e friss driver, vagyis van-e támogatás. Gamer kártyáknál meg 2-3 év alatt mostmár annyit nő a teljesítmény, hogy az újabb játékok a régi kártyával igencsak gyengén muzsikálnak, tehát úgyis cserélni kell (ami persze jól is jön az AMD-nek), minek a támogatás rá?

Egyébként lehet, hogy az nVidiánál "100% támogatást élvez a 8 éves Geforce 6-os széria", de mikor volt egy driver changelogjában olyan, hogy "fixed a bug with x game on gf6xxx card"? Gyanítom 5-6 éve. Tehát szóban megvan a támogatás, gyakorlatban meg nincs.

2012. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy odafent a kártyák minősége bármilyen módon is említésre került volna. A kérdéshez nem tartozó személyes véleménynyilvánítás offolásnak számít, amit a felhasználók lepontozással értékelnek, a moderátorok meg általában szép kis piros üzenettel. Meg vagy lepődve?
2012. júl. 12. 16:13
 5/12 A kérdező kommentje:

Az előbbi az elsőnek szólt.


---------------


Kb. 2006 óta semmit nem fejlődtek a játékok, csak felmentünk 1024x768-ról full HD-re. Éppen ezért találják ki a többmonitoros hülyeségeket, hogy adjanak valami értelmesnek látszó indokot az állandó újravásárlásra.

2012. júl. 12. 16:16
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 56%-os. A driverektől független való nV fanság teljesen oktalan(ha akarod PM-ben kibeszélhetünk néhány architektúrát stb..), szóval min csodálkozol?


"Kb. 2006 óta semmit nem fejlődtek a játékok"

Nem éppen. Tudod van az a sok h*lye effekt ami megfektet manapság bármilyen kártyát, így megnézném hol is lenne egy 2006-os kártya(pl GF 6800ultra).

Például egyre népszerűbb a tesszelálás, vagy mostanság a GI.

Azzal meg ne foglalkozz mi lesz a következő csere, ha nem vagy grafika buz* akkor a következő cserénél már platformot fogsz venni, ahol is az AMD jelen állás szerint nem kicsi előnyt élvez.

2012. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak új effektek, és van pár gépigényesebb játék (BF3, Witcher2, Max Payne 3 stb.), de ezek a kivételek, én most a nagy többségre gondolok. Átlagban ugyanazokat a konzolportokat kapjuk, amik 5 éves gépen is 120+ fps-sel futnak, hiszen ugyanarra az ezer éves hardverre, az xboxra lettek tervezve.


Nézhetünk különböző műfajokat. Akár a CoD egyes részeit nézzük, akár pl. az Assassin's Creed elmúlt években megjelent darabjait, ugyanaz a motor, ugyanaz a grafika, ugyanaz a gépigény. Vagy ott vannak az UE3 motorral felszerelt játékok. Rengeteg van, sok éves és új is, mégis ugyanaz a gépigény, ugyanaz a grafika, semmi fejlődés. Mit hozott a Mass Effect 3 az előző részekhez képest grafikailag? Semmit.


Mit hozott a Skyrim az Oblivionhoz képest? Nagyon keveset. A Fallout NV-hez képest még kevesebbet.


A fejlődés mértéke erősen tart a nullához, ha az átlagot nézzük, nem a kivételeket. Egy jelenleg már legacy státuszba ücsörgő 4850/70/90 a mai játékok 95%-át zökkenőmentesen viszi full HD felbontáson, általában AA és AF mellett.

2012. júl. 12. 16:47
 8/12 anonim ***** válasza:

"Kb. 2006 óta semmit nem fejlődtek a játékok, csak felmentünk 1024x768-ról full HD-re"


Hát azért egy Halflife2 vagy Doom3 meg egy Crysis2 között én elég komoly különbséget látok :) De ha csak a World of Warcraftot nézem (ami ráadásul nem egy videokártya-gyilkos még mindig), hát ott is nagyon komoly változás van a vanilla meg a Mists of Pandaria között (oké, a WoW 2004/2005-ben indult). Vagy akár egy NFS: Carbon és NFS: The Run között is. És ez nem csak a felbontásbeli különbségek miatt van.


"jelenleg már legacy státuszba ücsörgő 4850/70/90 a mai játékok 95%-át zökkenőmentesen viszi full HD felbontáson, általában AA és AF mellett."


Nekem a 4850-en abszolút nem volt hajlandó rendesen menni pl az NFS: The Run (4-5 fps, gyakorlatilag felbontástól függetlenül). 6850-nel tökéletes. Más játékokkal meg tényleg nagyon jól lehetett játszani, azért a 6850 legalább másfélszerannyi fps-t hoz, ráadásul magasabb részletességgel.

2012. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Half-Life 2, Doom 3 2004-esek, annyira azért ne menjünk vissza, akkor még nem a konzolportok világát éltük. NFS Carbon azt a motort használja, amit az Underground, és Pc-re írták, a Run meg egy vacak port, teljesen más motor, nem igazán összehasonlítható. Nem véletlenül próbáltam fent az azonos vagy hasonló motoron futókat összevetni.
2012. júl. 12. 18:07
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nem véletlenül próbáltam fent az azonos vagy hasonló motoron futókat összevetni."


Most akkor haladunk a korral, vagy sem? Csak mert ugyanazt a motort használni 2012-ben mint 2006-ban, na az gáz, de az a fejlesztők oldaláról.


Még mindig nem válaszoltál viszont arra, hogy mikori nVidia driverben volt utoljára bármiféle javítás a 6-os szériához. Ugyanis a támogatottság lényege éppen ez lenne. Tehát az, hogy az AMD nem papíron sem foglalkozik egy "régi" kártyával semmivel sem rosszabb, mint hogy az nVidia papíron ugyan foglalkozik, gyakorlatilag meg nem. De tudod mit? A 8-9-es szériához mikot volt utoljára javítás? Hát a 2xx-hez?

2012. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!