Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mindig tele van a C:\, mit...

Mindig tele van a C:\, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval van c,d,e,i, merevlemez meghajtó,

c-n csak 50gb van, a többin meg rakat hely, 450 gb ,

De a C:\ mindig tele van mert mindig program alapból oda akar telepíteni és későn vettem ezt észre, és most már nem tudom hogy mi kell oda és mi nem....(félek hogy vmi fontost törlök le) Program files mappa a sok, Van külön "Windows" mappa is a C-n van (ezt tudom 100%-ra hogy nem szabad letörölni)

A többit vajon igen? vagy átmásolhatom az egész mappát 1 másik partícióra? a c:\-ről meg törölhetem?

(nem értek az ilyen dolgokhoz valaki segítsen )



2012. júl. 16. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Képeidet és videóidat átmásolhatod, a programokat uninstallálni kell és feltenni a "D"-re. Ez egy kicsit macerásabb. Próbáld egyenlőre az elsőt, majd használd ezt. Egy kicsit takarít neked: [link]
2012. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha uninstallálom akkor nem fogok vmi fontost letörölni vagy ilyesmi?
2012. júl. 16. 17:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha program- vagy rendszermappát másolsz át a C-ről és törlöd, nem fog működni az adott program, a rendszer is instabillá válhat vagy összeomolhat, vagy csak simán letiltja a törlést, áthelyezést.


A programokat amit te telepítettél, a programok és szolgáltatások listájából kitörölheted, majd újratelepítéssel más partíciót adsz meg tároló mappának. Ettől függetlenül létre fognak azok hozni a C-n is saját mappát, és oda is fognak fájlokat létrehoznak és helyet foglalni.


A lapozófájl, biztonsági mentés, rendszervisszaállítás mappái is mind a C-n vannak, és egyenletesen növekszik a méretük. Kikapcsolhatóak, de megvan az előnyük a helyfoglaló hátrányhoz képest.


Az ideiglenes fájlok, letöltések, kicsomagolások, adatfolyam-betöltések is mind a C temp(orary) mappáiban gyűlnek a folyamatos használat során. Egy rendszertisztító programmal havonta törölheted őket, de újra létrejönnek és gyűlnek.

Magát a teljes ideiglenes tárat is át lehet helyezni más partícióra a sajátgép tulajdonságaiban lévő környezeti változók módosításával, de akkor minden szemét oda megy.


Azt is megteheted, hogy egy particionáló programmal szabad területet helyezel át, így formázások és újratelepítések nélkül is növelheted a C méretét.

2012. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért kell visszarakni a "D"-re, de ha nem értesz hozzá, akkor kezd a képek-zenék átmásolásával és a takarítással...
2012. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-as kolléga az összes variációt jól leírta, csak mivel nem ért hozzá a kérdező, ennek nem állítanám neki. Úgy, mint lapozófájl, partíció átméretezése, veszélyes vizek ezek egy kezdőnek. Persze járható az út csak sok rajta a buktató...
2012. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Particionáló program kell nekem, az lenne a legtökéletesebb, valami neve van? mert nagyon unom már hogy ugrik fel az ablak hogy nincs hely, nincs hely stb...


(3 hét mire jön haverom és majd ő újra teszi a gépem , és legközelebb alapból minden 1 másik partícióra megy

2012. júl. 16. 17:52
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor mégse lesz az jó nekem ha veszélyes...
2012. júl. 16. 17:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Tessék egy ingyenes: [link]
2012. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy partícionáló programmal tudod igazán gallyra vágni a gépedet, ha rosszul csinálsz valamit. Nem akarlak idegesíteni, de vigyázz vele...
2012. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm de akkor nem használom, most nem állok úgy anyagilag hogy újat vegyek,

Talán újra kéne rakni az egész gépet?

2012. júl. 16. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!