Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elég lesz ha veszek egy...

Elég lesz ha veszek egy hűtőt, vagy inkább szerezzek be asztali gépet?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom,(Asus K53SJ-SX114D)és sajnos játszani is szoktam. Játék közben eléggé felmelegszik. Arra gondoltam, hogy veszek alá hűtőt, de azért mégiscsak féltem, mert nekem a tanuláshoz ez a laptop nagyon fontos. Nem akarom tönkretenni. A másik verzió az lenne, hogy szerzek egy asztali gépet, amin bármennyit tudok játszani, csak ugye az nem olcsó. Nem egy élettelen kocka vagyok, csak szeretek játszani (pedig lány vagyok). Nem nagyon tudom, hogy melyik verzió érné meg jobban. Lehet tényleg bekéne ruháznom egy asztali gépre, de lehet, hogy a hűtő is elég lenne.

2012. júl. 23. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Asus alapjáraton nagyon felmelegszik. (tapasztalat) Ha az Acer-t használom, az csak akkor, amikor olyan programot használok. Mióta vettem alá hűtőventilátoros padot, azóta teljesen megoldódott a felmelegedési gond. Egyébként lehet, hogy a ventilátort is érdemes lenne kipucolni a gépben.
2012. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az asztali gép a megoldás.


Nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy az asusoknak rossz a hűtése, az acereknek meg jó, mindig csak egy adott modellt szabad jellemezni. Ettől függetlenül el lehet mondani, hogy a notebookoknak pocsék a hűtése egy asztali géphez képest. A hűtőpad nem ér túl sokat, talán pár fokot segít.

2012. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Állandósult elrendezési hiba folytán, de, kilehet jelenteni. Nekem tökéletesen bejött a pad, semmi bajom nincs a felmelegedéssel, pedig pad nélkül 60 fokot is lazán elérte. Jelenleg a legrosszabb érték 32-36 fok. Energia fogyasztás szempontjából inkább maradjon a laptop, egy asztali rengeteget fogyaszt.
2012. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb hűtőpad USB-ről veszi a tápot, ami képtelen rendesen meghajtani egy ventilátort. Szerintem pénzkidobás.


Az is hülyeség, hogy egy asztali rengeteget fogyaszt. Bár tény, hogy többet, mint egy laptop általában.

2012. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hűtő sztem jobban megéri. Nekem játék közben 85-90 fokot is elérte a lapos, vettem alá hűtőt és beállt egy kb. 60-65 fokra.
2012. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nektek segített (?), de általában nem ér semmit.

A belső hűtés feladata, hogy kivigye a hőt a gépházból az alkatrészektől, ezt külső hűtő soha nem fogja megtenni helyette. Az csak a már kiáramló hőt viszi el a gép közeléből. Ugyanez a hatás elérhető akármilyen ráccsal, ami nem takarja a légnyílásokat, vagy akár négy üditős kupakkal is.

2012. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenesetre egy laptop hűtőt beszerzek. Az asztali gépen pedig nagyon erősen gondolkozom, mert itthon csak az lenne mégis a jobb, mert akkor legalább nem csak akkor jutnának géphez a család tagjai mikor itthon vagyok. Gondolkoztam azon is, hogy lecserélem a laptopom egy gamer laptopra, de azért mégiscsak 1 éves és hát azoknak a laptopoknak az árai... Azért köszönöm minenkinek aki válaszolt! :)
2012. júl. 24. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!