Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy 120Gb-s winyó, amire...

Van egy 120Gb-s winyó, amire ha windows-t telepítek, akkor állandó kékhalál, befagyás, újraindulás, linux esetében minden jó. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Már 2szer leformáztam teljesen. Viszont abban az esetben, ha linux megy rá, akkor fagyás nélkül visz mindent, és semminek semmi baja. Gyanakodtam windows alatt, hogy valami hardware probléma, de akkor linux alatt is elő kéne jönnie nem? Mit lehet ebben az esetben csinálni? Régebben simán ment a windows is minden hiba nélkül, de az utóbbi időkben kezdte ezt csinálni. 2 partícióra van osztva a winyó, az egyiken az op.rendszer, másikon az adatok vannak. Előhozhat valami hibát a winyó azon része, amelyiken az adatok vannak? Előre is köszönöm a segítséget.

2012. júl. 23. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Másik partició nem hozhat elő ilyen hibát.

Nem biztos hogy a merevlemez a gond, lehet memóriahiba.

2012. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, és cserélgettem is a memóriákat, de előjött a hiba úgy is. A videókártyára gyanakodtam még, de ha ezek lennének a hiba okozói, akkor linux alatt miért nem jönnek elő?
2012. júl. 23. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne cserélgesd, csak egy memóriát hagyj benne. Linux nem biztos hogy annyira kényes a memóriára mint a win.


Hol jön el a kékhalál?

2012. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az egyikkel úgy csináltam, a másikkal elbizonytalanodtam most, de szerintem azzal is próbáltam.


A kékhalál meg netezés közben is akár, filmezésnél ritkán, de zenénél sűrűn, és a chrome és a media player is gyakran összeomlik windows alatt.

A szövege már utalt a cdfs.sys és a videoprt.sys fájlra is.

Ezenkívül volt szöveg ami page_fault_in_nonpaged_area meg valami equel-es szöveg is volt, azt nem tudom most hirtelen hogy hogy is volt pontosan.

2012. júl. 23. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből ezer dolog lehet, akár még a merevlemez is. Versenyben első helyen a memória vagy valamelyik driver áll. Ha driver akkor elsőként a hangkártya drivert nézném meg.


Frissits mindent drivert (még a windowst is), merevlemezre chkdsk /F /X, memóriára ott a win telepitőlemez, ha xp akkor memtest86, húzz ki minden felesleges usb kütyüt és még mindig lehet táp vagy alaplap.

Hőmérsékletek?

2012. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ejbenjaro ***** válasza:

A Linux LiveCD-ken általában van Memtest. Javaslom futtasd néhány órát és kiderül, hogy van e memóriaprobléma a gépben. Ha a hépet szétszedted korábban, akkor javaslom, hogy minden csatlakozót mozgass meg, hogy m inden a helyén van e, néha érintkezési probléma is okoz ilyen galibát.

Ha sikerül elkapni a kékhalált windowson, akkor abban van egy stop kód, azt érdemes megkeresni a neten, hátha van valami leírás, hogy mi okozhatja.

2012. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!