Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A 9gag-ről leszedett, majd...

A 9gag-ről leszedett, majd lefordított képek mennyire számítanak sajátnak?

Figyelt kérdés
Leginkább az érdekelne, ha valaki az én weboldalamon lévő képeket felhasználja a saját weboldalán, az engedélyem nélkül, megvádolható-e lopással?
2012. júl. 25. 21:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehetőleg olyan válaszoljon, aki tudja is miről beszél.
2012. júl. 25. 21:33
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Miután valaki létrehozta a képet, SA rárakott egy szöveget, 4chan továbbfejlesztette, Tumblr megosztotta, Reddit szétterjesztette, valahogy felkerült Facebookra, ahonnan megint lementették és valaki felrakta Myspacere majd onnan megint Tumblrre és onnan Facebookra, majd valaki megtalálta és felrakta 9gagra...



Nem, szerintem k­urvára nem számít lopásnak.


>Leginkább az érdekelne, ha valaki az én weboldalamon lévő képeket felhasználja a saját weboldalán, az engedélyem nélkül, megvádolható-e lopással?

Nem, de te megvádolható vagy retardáltsággal.

2012. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te megvádolható vagy a magyar társadalom nyelvtudásának javulásának a hátráltatásával és az internet szennyezésével, aminek bűncselekménynek kellene, hogy legyen :P
2012. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jól van, értem a lényeget, azért köszi a válaszokat.
2012. júl. 25. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:

"A 9gag-ről leszedett, majd lefordított képek mennyire számítanak sajátnak?"

semennyire...

"Leginkább az érdekelne, ha valaki...megvádolható-e lopással?"

amennyiben saját magad által készített/rajzolt/fényképezett, nem pedig netről letöltött minimálisan átrajzolt és vízjelet leszedett képről van szó, úgyanúgy vonatkoznak rá a szerzői jogi törvények, mint a zenék/filmek esetében. szóval ha valaki az engedélyed nélkül használja fel, követelheted, hogy a képet távolítsa el. nem véletlen, hogy a nevesebb weboldalak saját, vagy licenszelt képekkel dolgoznak.

az más kérdés, hogy egy eldugott nem látogatott weboldalnak nekimenni mert a háttere hasonlít egy x évvel ezelőtt rajzolt képedhez, elég nagy parasztság...

2012. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az meg a másik hogy fizetek neked egy buszjegyet ha te felballagsz a bírósághoz és kijelented hogy bepereled K. Sándor weboldaltulajdonost mert felrakta a te 9gagről leszedett képeidet az oldalára. De csak akkor ha le is filmezhetem és mehet YouTubera.
2012. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így jobban belegondolva, közben én is rájöttem, hogy még ha lenne is ennek valami alapja, akkor se tudnék vele sok mindent kezdeni, max. ha egy szolgáltatónál lennénk.
2012. júl. 25. 22:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Protip, akkor sem, mert nagy valószínűséggel nem saját maga hostolja hanem valamilyen másik szolgáltatóval/hosttal, tippem az lenne hogy GPortálról/UWről/000webhostról vagy valami hasonlóról van szó. Mégha a te szolgáltatódnál, otthonról, saját szerverről futtatná az oldalt se tudnál csak úgy besétálni a digihez vagy a tékomhoz és bejelenteni hogy "lopnak".


Egyrészt a szolgáltatónak sem érdeme hogy minden nélkül megszüntesse a szerződést, mert ők kapják érte a ro­hadt pénzt, másrészt meg alapja sincs a vádnak, és még ha lenne is a legtöbb amit elérhetsz az egy figyelmeztetés 4 hónap múlva, amin ő mosolyogni fog egy jót és velünk együtt hülyének néz.

2012. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
>implying 9gag minden posztja a redditről van, a redditnek meg 4chanről.
2012. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére már felhagytak a képek másolásával, úgyhogy megoldódott a probléma. :)
2012. júl. 30. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!