Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma a merevlem...

Mi lehet a probléma a merevlemezzel?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 1 TB-os külső merevlemezem, amit nem ismer fel a winxp. Eddig felismerte, viszont pár nappal ezelőtt volt egy áramszünet és azóta nem ismeri fel. Rengeteg mindent kipróbáltam. Előtte gond nélkül működött. Kipróbáltam másik gépen és ott is jó, csak itt nem. Ennél a gépnél is megjelenik az eszközkezelőben, de a sajátgépben nem jelenik meg így nem tudom elindítani.


Találtam egy parancsot amit a futtatásba kell beírni: "diskmgmt.msc" ez az. Ezt a gép 5 perc után nyitja be és ezzel együtt betöltődik a winchester is és működik, a sajátgépbe is megjelenik. Mitől lehet ez, ill. mit kell beállítani, hogy ne kelljen mindig be írni ezt a parancsot és ne kelljen 5 percet várni mire betölt?


Itt vettem észre, hogy a C és a D meghajtó NFS fájlrendszerű, a winchester viszont FAT32. Lehet, hogy ez lenne a gond, előtte viszont ezzel semmi gond nem volt? Utána néztem és fat32-ből lehet NFS-et csinálni, viszont mivel 1 TB-os a merevlemez ezért sok idő lenne és lehet, hogy nem is ez a probléma és lehet, hogy a DVD lejátszó sem fogja akkor felismerni. Olvastam, hogy sok régi DVD lejátszó csak a FAT32-őt támogatja és a NFS-t nem ismerik fel (nekünk régi van, kb. 3-4 éves).



2012. aug. 1. 09:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Első tippem, hogy a meghajtóbetűjele foglalt maradt. Sajátgép ikonjára jobb klik kezelés, és lemezkezelés, ha csatlakoztattad a HDD-t, akkor ott fogod látni elvileg, kattints rá jobb gombbal, és adj neki egy betűjelet mondjuk U vagy akármi. Többet nem tudok segíteni, mert nincs Windowsom.
2012. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!