Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szoftverfejlesztés és szoftver...

Szoftverfejlesztés és szoftver- ill. projekttervezés lépései, fontos dolgok, modellezése, időmenedzsment, projektmenedzsment stb. milyen könyvben vannak jól leírva MAGYARUL?

Figyelt kérdés
Vannak ugye a különféle szoftverfejlesztési modellek, vannak koncepciók arra, hogyan kell tervezni egy projektet, szoftver, specifikáció, kódolás, anyámkínja... Nekem egy olyan könyvre lenne szükségem, amiben az ÖSSZES ilyen dolog le van írva magyarul, sajnos az angolom megközelítőleg sem olyan jó, hogy mindent értsek. Mit tudtok ajánlani, melyik könyvet lenne érdemes megszereznem?

2012. aug. 14. 11:09
 1/5 anonim válasza:
Ian Sommerville: Szoftverrendszerek fejlesztése
2012. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennél a könyvnél (Ian Sommerville: Szoftverrendszerek fejlesztése) úgy láttam, hogy létezik egy első és egy második (ú.n. bővített/átdolgozott) kiadás. Miben másabb ez a 2. kiadás az elsőhöz képest? Ha találok egy első kiadást, akkor érdemesebb-e a második kiadás után tovább kutatni, vagy a lényegi információ benne van-e az első kiadásban is?
2012. aug. 14. 15:05
 3/5 anonim válasza:

ma 12:23-es vagyok. Nekem a bővített kiadás van meg, abban úgy írja a szerző hogy a könyv teljes mértékben kompatibilis az előzővel , csak egy új részt tett bele.

Tehát így 7 fejezet van a könyvben a 7. ugye az új, a többi ugyanaz mint a régebbi kiadásnál.

2012. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a 7. fejezet miről szól?
2012. aug. 14. 15:32
 5/5 anonim válasza:

3 rész van benne:


biztonsági tervezés:külső támadásokat kivédő biztonságos rendszerek tervezése


szolgáltatásorientált szoftvertervezés:újrafelhasználható webszolgáltatásokra épülő alkalmazásfejlesztés


aspektusorientált szoftverfejlesztés:ez meg egy ilyen új technika, vonatkozások szétválasztására épít

2012. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!