Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit takarnak a Webfejlesztő,...

Mit takarnak a Webfejlesztő, Szoftverfejlesztő illetve Rendszergazda szakirányok?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi hogy melyik a leg nehezebb, legkönnyebb stb... melyikkel érhető el versenyképes fizetés, illetve melyik a legkeresettebb szakirány ezek közül?
2009. júl. 22. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nézd. Az a helyzet, hogy az iskolában NEM fogsz megtanulni a szakmádból túl sokat, ha informatika téren tanulsz. Tehát kell egy előtudás, affinitás, hozzáértés és fel kell készülj arra, hogy néhány évente, de sokszor néhány havonta újra kell tanuld azt, amit elsajátítottál. Az iskolák ezzel nem képesek felvenni a versenyt.

A jó angol nyelvismeret szintén rengeteget segít, az igazán jó informatikus nagyon jól érti az angolt.


Hogy melyik a legnehezebb, az emberfüggő, de az a helyzet, hogy egy kicsit összefolynak.

A webfejlesztés is programozás, a szoftverfejlesztés is, sőt, néha a rendszergazdának sem árt, ha konyít hozzá valamit, de erre a szakra annyira nem jellemző. A logikus gondolkodás, az angol nyelv és a GOOGLE kib.szott ismerete elengedhetetlen mindegyik szakhoz.


Keresni meg mindenhol lehet jól és szarul. Attól függ hova kerülsz be. Ez szerencse, kapcsolatok, tudás kérdése. Nehéz egy igazán jó helyre bekerülni, bár nem tapasztalatból beszélek, ugyanis jómagam most végeztem a rendszerinformatikusi képzést (ahol jóformán semmi újat nem tanultam).


Ismerek olyan embereket, akik végigszenvedték a képzést, aztán mentek kőművesnek meg biztonsági őrnek. Ha eddig nem voltál érdekelt a dologban (és úgy érzem, hogy ez a helyzet nálad) és nem tartod magad kifejezetten jó koponyának, aki szupergyorsan belerázódik majd a dolgokba, akkor azt tanácsolom ne kúrj el két vagy három évet OKJs képzésen vagy egyetemen egy olyan dologgal, amit nem fogsz szívesen csinálni és nem is fogsz érteni hozzá.

2009. júl. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a választ, azt hiszem kielégítő volt.


Másodszor, már van egy OKJ-s végzettségem elég keresett is a szakma, de engem mindig is jobban érdekelt a számítástechnika és úgy érzem hogy ilyen téren szeretnék elhelyezkedni. És általában az sokkal jobb dolog ha az ember azt csinálja amit szeret :D

Nekem nem sok kedvem van éjjt nappallá téve mocskos olajos hűtőfolyadékos CNC-gépek mellett megrohadni,meg a hibakódokat kikeresni a szervízkönyvekből...

Azt hiszem a Rendszergazdai vagy a Webfejlesztői szakirányt fogom választani.

Köszönöm mégegyszer a commented.

2009. júl. 23. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!