Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vav egy 16 éves lányam,...

Vav egy 16 éves lányam, akarok neki venni egy laptopot. Milyet érdemes vegyek hogy megfeleljen neki nem csak játszani hanem a suliban is ugy hallottam a Dell és a Hp a legjobbak de mégis milyet keresssek segitsen már valaki nem értek hozzá?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

16 évesen a "suliba" nem kell laptop.


Amúgy a Dell nem rossz, HP-t én nem vennék. Esetleg még Lenovo, Acer jó szokott lenni.

A lényeg, hogy 2-3 év garancia legyen rá, akkor nagy baj nem lehet.

2012. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én keresnék egy olcsó acer vagy asus laptopot , max 350 euróért .
2012. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Én itt vettem persze az üzletben nem a netről. De abszolút rendes, szakszerű kiszolgálást kaptam. Előtte asztali pc-m volt és kissé idegenkedtem a lapostól ez az első de nagyon elégedett vagyok.


Egy Toshibám van, 3 év garanciával fél éve vettem.


Nagyon megy, nagyon jó, alig melegszik pedig egyszerre két program megy mert a zene mindig szól:)

140 000 alatt volt nem csúcs kategória de ha belegondolok, hogy simán viszi a grafikus lakberendezői programokat, a flash játékokat/videókat hát nincs miért panaszkodni. Nagyon jól játssza le a filmeket, zenéket is.


Én is HP-re szavaztam de lebeszéltek róla valami mindig elromlik benne de már nem emlékszem a konkrét indoklásra mindenesetre elcsodálkoztam...


Én laikusként a következőkre fókuszáltam:


Processzor: Most a Intel Core i3, i5, i7 széria megy nagyon, nagyon jó a visszhangja nekem is bevált. Igaz az i7-es aranyárban van az már egy fél laptop nekem i3-as van az megfizethető. A celeront nem ajánlgatták és a régi gépemen is az volt hát nem voltam elájulva tőle.


RAM: Minimum a 2 GB de inkább 4 GB ha lehet. Nekem ugyan 2-es de nincs baj vele gyors a gép.


Merevlemez: Nem kell, hogy nagy kapacitású legyen, egy 250 gigás épp elég nagy. Ha letölt filmeket,zenéket azt úgy is célszerű kiírni cd-re, dvd-re.


Videokártyák, hangkártyák, grafikus kártyák. Fontosak, lényeg mire használja a gépet az üzletben szívesen adnak tájékoztatást mire melyik a jó és megbízható.


USB portok száma: min. kettő mert lehet, hogy vesz hozzá egeret és kell egy a pendrive-nak vagy valami más usb-s dolognak. A 3.0. jelzésű korszerűbb, gyorsabb, de a 2.0. is elég elterjedt semmi gond vele.


Legyen rajta operációs rendszer, nem kell külön venni és vacakolni vele. Az első indítással automatice önállóan települ csak néhány személyes adatot kell bepötyögni meg követni a gép utasításait de szerintem a lányod tudni fogja. Ha van rajta akkor már lehet mást is tenni rá mondjuk egy open office-t vagy akármit.


Bluetooth: Nem árt ha van beépítve de egy bluetooth adapter nem egy nagy összeg.


Webkamera: Na ez nem muszáj ha nem vagytok kilométerekre egymástól.


Cd/dvd író.


Magyar billentyűzet! Efelett sokan elsiklanak aztán otthon jön a meglepi.


Nézz szét a belinkelt oldalon ott a gépeket külön kiválaszthatod vagy rákattintva van minden infó minden mennyiségben értelmesen leírva az ember még tanulhat is belőle.


Én hónapokig keringtem a netem, filóztam, és végül nem bántam meg, hogy ott kötöttem ki.

2012. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a lányodat is! És hagyd, hogy megbeszélhesse a barátnőivel is.
2012. aug. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dell? Ne. Szörnyen rossz ár/érték aránya van. HP.t se vennék. Toshibat vennék a helyedben.
2012. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha lány ,akkor valszeg nem örülne a feketének,

inkább fehéret,vagy szineset ,zöldet,rózsaszint vegyél neki,

és a márkája mindegy,mert a szín a lényeg,és ez bármennyire is hihetetlen ,mégis így van

2012. aug. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 árpád2000 válasza:
Én Samsungot vagy Toshiba-t,vagy esetleg Lenovot ajánlok.A lényeg hogy 150000-ft vagy felett.
2012. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A lényeg hogy 150000-ft vagy felett."

Lehet, ti jól el vagytok eresztve, de 16 éves lánynak, első gépnek megteszi egy olcsóbb is.

2012. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
használt gépet is lehet kapni garanciával és olcsón meglehet úszni az egészet.
2012. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
acert ne ha jót akarsz tushiba az jó nekem mindig az volt és a 16 éves toshiba még mindig megy a tesómnak acert volt 3 évesen tönkrement
2012. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!