Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség az mkv és az...

Mi a különbség az mkv és az iso kiterjesztésű 3D HD filmek között?

Figyelt kérdés
És érdekelnének a tapasztalatok, akinek van 3D tv-je (passzív), külső vinyóról, hogy játsza le az mkv-t? Az isot gondolom csak ha a gépet összekötöm a tv-vel. Vagy egyéb ötlet? Köszönöm előre is!

2012. aug. 23. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az mkv az filmfájl. Az iso pedig lemezkép.
2012. aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az rendben van, de nem is arra voltam kiváncsi, hogy maga a kiterjesztés mit jelent.
2012. aug. 23. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Matrioska Video. Egy konténer, hasonlóan az AVI-hoz.


[link]

2012. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Az rendben van, de nem is arra voltam kiváncsi, hogy maga a kiterjesztés mit jelent."


Akkor miért azt írtad ki kérdésnek? Olvasd csak vissza.

2012. aug. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy mi a különbség az mkv és az iso kiterjesztés közt, mert az magam is tudom!


Azt kérdeztem, hogy az ilyen formátumú !!!3D HD filmek!!! közt mi a különbség??

Az mkv-s 3D HD filmeknek láttam a sample-jében, hogy osztott képernyős, ami gondolom (remélem) optimalizálható a 3D tv-n.

Az iso-s 3D HD filmek viszont jóval nagyobb méretűek, gondolok itt arra hogy pl egy mkv 3D HD film 10Gb, és iso-ba pedig 24Gb. Valamint az isoból kivett képen nincs osztott kép, az normális, egy képernyős.


Tehát azt most nem tudom, hogy az iso az jobb minőségű-e, és az mkv utólag alakított át 3D-vé, és nem akkora az élmény, vagy ennek semmi köze ahhoz?


Na ez a fajta különbség érdekelne!

2012. aug. 23. 23:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Az iso valószínűleg egy 3D blu-ray lemezről készített kép lehet. Hogy ez miként tárolja a 3D információt, arról gőzöm sincs, de wikipédián biztos le van írva, keresd meg. Az viszont tuti, hogy az mkv-ben "hagyományos" videóanyag van, ami általában h264-gyel van tömörítve. Lévén, hogy ez semmi extra információt nem hordozhat, a 3D egyetlen tárolási módja ilyen esetben az lehet, hogy mindkét látószöget külön tartalmazza. Ezért a dupla kép.
2012. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tehát akkor jó a sejtés, hogy az mkv 3D-ben nem nagy élmény. Az iso-val meg mit tudnék csinálni, hogy lejátsza a tv? Azon kívül, hogy rákötöm a gépet a tv-re, ami nem tudom majd milyen felbontást ad vissza. Blu-rayre sajnos nem tudnám kiírni, meg lejátszó se lenne hozzá, csak maga a tv, ami futtatja a fájlokat.
2012. aug. 24. 00:01
 8/15 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor jó a sejtés, hogy az mkv 3D-ben nem nagy élmény."


Ezt mire alapozod? Arra, hogy egy képkockán tárolja a két látószöget? Ezt egy általánosan elterjedt módszer. A lejátszó dolga, hogy összeillessze 3D filmmé. Ne arra alapozz, hogy ezt a TV-d meg tudja-e csinálni, mert a legcsilivilibb TV-ben is primitív szoftver dolgozik bármely komolyabb PC-s lejátszóhoz képest.


A TV programja csak arra van, hogy kis videókat pendrájvról letudj játszani. Igazából a gyártó úgy szeretné, ha kötnél rá 3D blu-ray lejátszót, és eredeti lemezekkel használnád.


Visszatérve az iso-ra, illetve mkv-hez is a legjobb megoldás, hogy (ha nincs) veszel egy Radeon 6k vagy 7k szériás kártyát a gépedbe, és arra rákötöd a TV-t HDMI-n keresztül. Utána egy újabb fajta PowerDVD akármit le fog neked játszani, a 3D filmeket nyilván 3D-ben. Az iso-t berakod daemon tools-ba, és megeteted a programmal, mintha lemez lenne, és kész.

2012. aug. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én azt arra alapozom, hogy rosszabb az mkv, mert ha osztott a képernyő, gondolom max a mélységeket szemlélteti, az nem fog kinyúlni a képernyőből, az valami külön programozási módszer, nem?
2012. aug. 24. 01:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Blue ray esetén mind a 2 kép fullHD, az mkv-nál sokszor csak fele, mert egy fullHd-ba van berakva a 2 kép. Ilyenkor vagy a vízszintes vagy a függőleges felbontás feleződik. Ez leginkább a TV-k hibája. Mkv-ba bele lehetne rakni akármekkora képet, de a TV-k mediaplayere nem tud vele megbirkózni.

Passzív TV-nél tovább romlik a helyzet, mert ott a képernyő egyik sora az egyik képet mutatja a másik sora meg a másikat.

Így egy H-SBS mkv passzív 3D-vel 960x540 felbontású lesz.

A blue ray lejátszó egymás után küldi a 2 képet. ezért is kell neki nagy sebességű és jó minőségű HDMI kábel.


A mélységnek semmi köze ehhez, hiszen azért látsz 3D-ben, mert 2 eltérő képet látsz a 2 szemeddel és hogy most a TV-d egyben kapja meg a 2 képet és osztja ketté vagy egymás után kapja és úgy jeleníti meg, az mindegy. Mindkét esetben meglesz a 2 kép.

Az élmény inkább attól függ, hogyan készítették az eredeti filmet. Sajnos a legtöbb filmet nem 3D-ben veszik fel, hanem utólag konvertálják, így elég gyér a 3D élmény, de azért vannak látványos filmek is.

2012. aug. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!