Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meglévő rendszerről telepítőle...

Meglévő rendszerről telepítőlemez készítés?

Figyelt kérdés

Új gépemet jogtiszta win7-tel kaptam, viszont csak egy partíció van rajta. Nekem legalább kettő kellene, egy a rendszernek, egy a személyes fájloknak. Le tudom szedni valahogy a rendszert, hogy újratelepíthessem? Ráadásul új office és mindenféle rendszer regisztráció meg ilyenek is van rajta, meg McAfee, és ezektől nem szeretnék megválni (ha már eredeti). Létezik megoldás a problémámra?


Köszönöm! /Nem vagyok egy számítógép guru, de ha lehetséges, akkor tudok kihez fordulni a megvalósításért../



2012. aug. 27. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Van olyan particionáló program, amit a futó rendszeren is beállíthatsz, majd újraindításkor elvégzi a darabolást. Minden megmarad, mert csak a szabad terület kerül áthelyezésre és új partícióvá formázásra.


Easeus partition magic/master/manager ilyen. Első lépésként kiválasztod a C meghajtót és átméretezed (resize). Amekkora területet levettél, akkora méretű új logikai egység jön létre. Második lépésben ezt formázod. Ha a műveleteket érvényesíted, akkor újraindul a gép és megcsinálja neked a bontást.

2012. aug. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hazardteam ***** válasza:

Neked (ha jól értem) arra van szükséged, hogy 2 külön partíción legyen a rendszer és a saját fájljaid, nemde? Miért kellene ahhoz újrahúzni a rendszert?

Elég csak a szabad területből kreálni egy (vagy több) másik partíciót, amivel aztán azt csinálsz, amit akarsz. Aztán lehet, csak fáradt vagyok értelmezni a kérdést.

2012. aug. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Norton Ghost

Acronis true image


Ezekkel a programokkal biztonsági mentést készíthetsz külső eszközre (pendrive, külső HDD), tulajdonképpen leklónozzák a meglévő partíciódat. Akár bootolható lemezt is készíthetsz velük, így egy teljesen üres HDD-re is visszarakja az op.rendszered, ráadásul kb negyed óra alatt.


Nem akarlak elkeseríteni de vírusító és az office valószínüleg időkorlátos demo verzió, laptopokra azt szoktak rakni.

2012. aug. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 belapus ***** válasza:

Nem kell leszedni a rendszert.Az alábbi programmal én is dolgoztam már,sikeresen.


[link]


Itt pedig egy útmutató:


[link]


Ne zavarjon,hogy XP-re van és egy régebbi verzió.Az újjal is ugyanezt kell csinálni.

! Amíg az Apply gombot nem nyomod meg,nyugodtan szórakozhatsz. !

2012. aug. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Óó ez nagyon szuper! Igen, azt szeretném, hogy külön rendszer (C) és külön egy D meghajtó. Akkor ha jól értelmezem, letörölni ezzel nem tudom a rendszert ugye? :) Csak mert akkor megcsinálom én magamnak (felhasználói szintű szgép ismerettel rendelkezem). Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 27. 13:00
 6/8 belapus ***** válasza:

Nem enged többet átméretezni,mint amennyi üres terület van a partíción.Megnéztem az én gépemen;

rendszerpartíció: 60 GB

felhasznált : 40 GB.


Megpróbáltam végighúzni a csúszkát, de megállt 42 GB-nál.

Vagyis még + 2 GB területet hagyott.

Te azért többet hagyjál.

2012. aug. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hazardteam ***** válasza:
Bőven többet. Egy partíciót nem szabad fullra rakni, mert lassú lesz mint a tetü. És ha már particionáltok, CSAK a partíciót csináltassátok programmal, a formázást a windows-al. Megvan az oka, miért.
2012. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 belapus ***** válasza:

Hazardteam

Kíváncsivá tettél. Miért érdemes windows alatt formázni?

2012. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!