Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows telepítéssel kapcsolat...

Windows telepítéssel kapcsolatban segítség!?

Figyelt kérdés
A számítógépem kiírta, hogy hiányzó NTLDR, ezért újra kellett rakni a windowst. A gond az, hogy telepítésnél patríciót kellett választanom, de a C meghajtón nem volt elég hely, formázni pedig nem akartam a rajta lévő adatok miatt, ezért a D meghatóra telepítettem. A kérdés, hogy akkor most a c és d meghajtón is van 1-1 windows telepítve, és ha igen, a C-ről hogyan tudom törölni?

2012. aug. 30. 12:03
 1/1 anonim ***** válasza:

A hiányzó ntldr miatt nem kellett vna újratelepíteni, mert a telepítőlemezről futtatott fixboot paranccsal rendbe lehetett vna hozni, bár ez a megoldás nem mindig tartós (talán vinyó hiba lehet, vagy vírus okozhatja, nem tudom). Ezt különben még most is meg lehet csinálni, és akkor csak simán formázod a d:-t.

[link]


1.) Most vszeg bootmenüvel indul a géped, amiből választhatsz a két xp közül. Indítsd el azt, amelyik jó, akkor az lesz a c: amelyik fut a jó xp, a másik partícióról pedig töröld a windows, programfiles, document settings, msocache, recycler mappákat, és a a pegefile.sys, hyberfil.sys fájlokat (rejtettek), és így nagyjából ki is nyírod a hibás xpt (bár néhány kisebb cucc még maradhat a c:-n, de azok vszeg nem foglalnak már jelentős helyet).

2.) Ezek után elmész a: sajátgép ikonon jobbegér, tulajdonságok, speciális fül, indítás és helyreállítás menüpontba. Ott van az alapért.oprendszer legördülőmenü, abból az legyen kiválasztva, amelyik a jól működő xp (ahogy az induláskori bootmenüben alsó vagy felső volt itt is az), és a rendsz. list. megjelenítése bepipálva, és 0 másodpercre beállítod. Ezzel az induláskori bootmenüt is kiiktattad.


Mellékesen megjegyzem, hogy a particionálásnak pont az lenne a lényege, hogy elszeparáljuk az oprendszert+programokat, a tárolt adatoktól, hogy ilyen kritikus esetekben (pl. amikor telepíteni kell), ne legyenek útban.

2012. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!