Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Menthető még, vagy behalt?...

Menthető még, vagy behalt? Hibajelentés lent. Help, mert sajna nem tudok angolul, és ráadásul totál laikus.

Figyelt kérdés

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.


If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:


Check to be sure you have adeyuate disk space. If a driver is identified in the stop message, disable the driver or check with the manufacturer for driver updates. Try changing video adapters.


Check with your hardware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup options, and then select Safe Mode.


Technical information:


*** Stop: 0x0000008E (oxc0000005, 0x906C4D71, 0xA19F1B20, 0x00000000)


*** win32.sys - Andress 906c4DF1 base at 90600000, DateStamp 4a856e32


Collecting data for crash dump ...

Initializing disk for crash dump ...

Beginning dump of physical memory.

Dumping physical memory to disk: 5


Mindezt kék háttérrel. Kaptam már egy másik hibajelentést is, fekete háttérrel, de azt még nem sikerült leírnom. Előre is köszi, nagyon fontos lenne, mert nem szeretném, ha elvesznének a gépen lévő fontos adatok.



2012. szept. 9. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
2012. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress rá a hibakódra, de azt tanácsolnám neked, hogy mentsd le a saját cuccaidat és telepítsd újra a Windows-t.
2012. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kékhalál messze nem azt jelenti, hogy elvesztek az adataid, ez a Windows egy védelmi mechanizmusa.

Cseréltél hardvert a gépedben mostanában vagy drivereket frissítettél esetleg, újratelepítés stb...?

2012. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Utolsónak: nem telepítettem semmit mostanában. A lényeg az, hogy elindítom a gépet (Scaleo Fujitsu Siemens), és egyszer-egyszer sikerül lefagyás nélkül használnom, máskor pedig ötször-hatszor is ki kell kapcsolnom (kihúzni a dugót) :(, mert nem reagál semmire. Gondolom, ez sem tesz jót neki. Sőt... El vagyok keseredve, mert jelenleg se pénzem, se akkora memóriával bíró pendriwe-m nincs, ami minden adatot elbírna. Vagy hová mentsem? Menteném, de ha állandóan lefagy, akkor nem is lehet.
2012. szept. 9. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor egyelőre ne használd(persze ha ez lehetséges), illetve egy újratelepítéssel meg lehetne próbálkozni, mint már írták is.

Előfordulhat az is, hogy egy hardver meghibásodott vagy csak poros a gép belül, de ha vinyónak nincs baja az adatok nem tűnnek el róla.

2012. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2012. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy a Stop hibakódra hol kell pontosan rákeresni? Azaz hová kell bemásolni? (Már kiporszívóztam, keresgéltem, frissítettem, töröltem, nem igazán sikerül megjavulnia.)
2012. szept. 17. 17:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Stop: 0x0000008E

[link]

"Ez a probléma akkor léphet fel, ha a rendszert a HaxDoor vírus egy verziója fertőzte meg.

A HaxDoor vírus egy rejtett folyamatot hoz létre. Ezenkívül a vírus egyes fájlokat és beállításkulcsokat (korábbi nevén rendszerleíró kulcs) is elrejt. A HaxDoor vírus végrehajtható fájljának neve más és más lehet, de a leggyakoribb név az Mszx23.exe. A vírus számos verziója egy Vdmt16.sys vagy Vdnt32.sys elnevezésű illesztőprogramot másol a számítógépre. Ez az illesztőprogram a vírus elrejtésére szolgál. A HaxDoor vírus törlés után is képes visszaállítani ezeket a fájlokat".

2012. szept. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs ESET-NOD a gépedre telepitve, akkor ezt az online scannert futtasd le:

[link]

2012. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!