Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell rajzfilmet készíte...

Hogyan kell rajzfilmet készíteni számítógépen?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok, igazándiból semmit sem tudok róla, de valami ilyesmire gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=Rq2cSw5GXfM&feature=relmfu (most ne azt nézzétek, hogy miről szól a videó!)

2012. szept. 18. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha teljesen kezdő vagy, akkor minimum fél év, mire olyan szintre jutsz, hogy ilyet alkoss. De ha bele szeretnél vágni, akkor először is szedd le a 3d studio max nevű program egyik verzióját. Nézzél videókat, kezd el tanulgatni mit és hogyan kell. Ha ez megvan akkor ugyanezt csináld a Sony Vegas Pro nevű programmal. Ha ez is megvan, akkor már csak egy mezei hangfelvevő illetve torzító programra lesz szükséged, amit bárhonnan beszerezhetsz.(ja, és persze egy jó ötletre is) Sok sikert!
2012. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) biztosanbelevágok
2012. szept. 18. 21:52
 3/5 tabaki ***** válasza:

Miért a lopott szoftver az alapmegoldás? Vagy ha van annyi, amiből a Max kijönne, miért ne értelmesen költse el, miért kéne 2D rajzfilmhez 3D-program? Itt egy cím, ez legalább arra való:

[link]

Van ám még két-három hasonló, de nem emlékszem a nevükre.


Egyébként első próbálkozásként lehet a Pencil, Synfig, Creatoon ingyenes programokkal kísérletezni, vagy Gimppel, Inkscape-pel létrehozott képsorokat MonkeyJam-mel összefűzni.


Ha nem elég világosak az utalásaim: Egy másik kérdezőnek válaszolva írtam ezekről néhány oldalt, hátha hasznát látod. Ha nem, kérdezz bátran.


[link]


Ui: Ha meg mégis a 3D-nél kötnél ki végül, használj Blendert. Ingyenes, zseniális, jól dokumentált, és a modelleket akármelyik profi programba is át tudod vinni, ha már azokat fogsz használni.

2012. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Ja, a hang: Audacity

Összevágás: Movie Maker, Virtualdub vagy Blender (még erre is jó...)


A másik kérdés egyébként ez volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

Szerintem a hozzászólásokat is érdemes elolvasni. A linkjeim nagy része nem él, mert azóta a FreeWebről átköltöztem az UltraWebre.

2012. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

Újabb tippek arra az esetre, ha van pénzed:


[link]

[link]

[link]


Amit itt találsz, mind alkalmasabb a hagyományos rajzfilmkészítésre, mint a Max.


Ha némelyiknek az árát borsosnak találod is (bizony, több száz dolláros is van), akkor idézd fel a jó szándékú első hozzászóló által javasolt kombináció árát is:

Kerekítve 3600 dollár + 550 euró.


Ha elolvastad a másik kérdés hozzászólásait, talán sejted, honnan ismerős ez a mentalitás...


Egyébként a kezdőlépések megtételéhez, az egésznek a megértéséhez bőven elég az ingyenszoftver, az én javaslatom per pillanat a Synfig.

2012. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!