Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudom megnézni hogy...

Hol tudom megnézni hogy milyen MHz-s RAM kell a gépembe? (vagy az mindegy? ) Meg kiírja egy program hogy RAM FOGLALATOK : 2 DDR DIMM,2 DDR2 DIMM ez most mit jelent? Vagy rakhatok bele DDR-est vagy DDR2-est?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
MHZ az mindegy,a foglalat számít.Igen DDR-t és DDR2-őt is rakhatsz bele
2012. szept. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 algopirin ***** válasza:

Gratulálok "mindegy a Mhz" !?

De hogy mindegy, vagy megnézed valami programmal éppen milyen van benne.

Esetleg kiveszed és megnézed, van rajta egy matrica amin rajta van pl. pc-3200 az elvileg 400mhz de egy ilyen szám alapján betudod azonosítani.

Vagy az alaplapodnak a kézikönyvében utána nézel ami a legjobb megoldás szerintem hogy max mennyit és max milyen Mhz-es ramot lehet belerakni, ha bővíteni akarod legjobb olyan sebességűt venni mint ami most is benne van így a már meglévőt is feltudod használni minden gond nélkül, de nem feltétlen biztos hogy gyorsabb vagy akár lassabb ramot is nem -e lehet belerakni ezt is a kézikönyvböl a legegyszerübben megtudni.

És érdemes párosával berakni már ha tud dualchanelt az alaplap.

Illetve arra is figyelni kell mennyi a legtöbb ram amit letud kezelni az alaplapod, hiába veszel több ramot ha esetleg nem tud vele mit kezdeni.

2012. szept. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Okostojás a "MHZ mindegy"-et arra értettem hogy tökmindegy mennyi az órajele a RAM-nak ígyis úgyis működni fog a gépe,ha az alaplapja nem támogatja azt a sebességet még akkor is mert abban az esetben "visszafogottan" fog működni a RAM tehát csökkentett sebességgel
2012. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 algopirin ***** válasza:

Mondjuk hogy láttam már pár gépet az még nem feltétlenül jelenti hogy okostojás.

Teszem azt adott esetben két különböző órajelen működő ramot fog a gépébe rakni a delikvens, hát sok szerencsét neki hozzá, ne adj isten még dualchanelbe is teszi őket.

Stabilitás és a megbízhatóság meg ilyen "apróságokon" is múlik, persze lehet tákolni .

De hát ez csak egy forum mindenki leírja véleményét, az egyed meg eldönti melyik tűnik jobb megoldásnak.


Vedd ki az egyik ramot és vidd be az üzletbe ahol venni akarsz "hogy ilyet szeretnél egy xx típusú alaplapba" az a legjobb megoldás, vakon megvenni ha nem értesz hozzá csak szívni fogsz vele.

2012. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat
2012. szept. 22. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:

#4


Nyilvánvalóan egyenlő órajelű RAM-ot fog belerakni a gépbe,ellenkező eset se olyan nagy baj ha csak sima böngészésre használja vagy talán még videószerkesztésre még elmegy de ez inkább játékoknál okoz gondot vagy komolyabb programoknál,átlag felhasználónak jó a különböző órajel is de inkább érdemesebb egyenlő órajelű RAM-okat venni

2012. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem meg SAJT
2013. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!