Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer TMP243-M-B9704G32 típusú...

Acer TMP243-M-B9704G32 típusú notebookot vettem. A webkamerával van problémám. Hogyan tudom beüzemelni a webkamerát? Lehetséges, hogy Win7-tel nem működik? Vagy szükséges egy speciális codec letöltése?

Figyelt kérdés

Skype-on videobeszélgetést vagy a videobeállítást elindítva pár másodperc után lefagy a kép, majd egy hibaüzenetet ír ki. A Vezérlőpult - Eszközkezelőben látom a a Képkezelők alatt a HD webcamerát, amire rákattintva azt írja ki hogy az eszköz működik. Ennek ellenére nem tudom használni. A számítógép leállítása majd újbóli indítása során az Eszközkezelőben már nem jelenik meg a Képeszközök pont sem! Illetve a Skype egyáltalán nem érzékeli a webkamerát. Újbóli leállítás-elindítás látszólag helyreáll minden, az Eszközkezelőben megjelenik a webcamera, a Skype is elindítja, de másodpercek múlva ismét lefagy és minden kezdődik elölről.


Háttér-információk: operációs rendszer: Windows 7 A Vezérlőpult-Eszközkezelő-ben az Egyéb eszközök alatt van egy BCN20702A0 nevű eszköz, aminél van egy felkiáltójel és azt írja (Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28) Nincs illesztőprogram kijelölve az eszközinformációs készlethez vagy elemhez. Az eszköz illesztőprogramjának megkereséséhez kattintson a Frissítés gombra. ), de frissítés után azt írja, hogy : A windows nem talált illesztőprogramot az eszközhöz. Emellett az USB-vezérlőknél alkalmanként megjelenik egy felkiáltójeles eszköz USB-driver. De ez teljesen random, valamikor van valamikor nincsen. Próbáltam Acer CrystalEye webcamera drivert telepíteni hozzá (Bison-t és Suyin-t is), de sajnos egyik sem ismeri fel a kamerát.



#Acer #HD crystalceye webkamera #illetsztőprogram
2012. szept. 22. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Keress friss drivert. Skype programfrissítés. Win 7 update.

BIOS ban biztos engedélyezve van, de nézz rá.


[link]

2012. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A Skype és a Win 7 biztosan friss, az utóbbi magától frissít (4 napja van meg a gép). A driver-t több helyen is megnéztem, szerintem az is friss.

Sajnos a BIOS-t nem tudom megnézni, mert ilyen szinten nem értek a gépekhez, nem nyúlok olyan részhez, amit nem értek.

A linken amit küldtél már néztem, de nem találtam meg az én gépem.


Találtam egy oldalon olyat, hogy másnak sem megy a webkamerája, és azt írták, hogy a Win7 miatt.

2012. szept. 22. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!