Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miként lehet a sebességet...

Miként lehet a sebességet javítani?

Figyelt kérdés
Van egy COOLINK USB2.0 external enclosure 1TB-os külső HDD-ém és van hozzá egy USB2.0 high speed kábelem(kábel jó megnézettem).A laptopom MSI GX630X ,ami rendelkezik 2 szabványos USB és egy ESATA USB porttal!A gép most lett újra rakva windows 7 fut rajta.Problémám ,hogy bármelyik USB portba dugom be a külső HDD-ém az *stenért se akar a sebesség 500kb/másodperc fölé menni ,ami valljuk be 200-300 Giga másolásnál egy örökkévalósággal ér fel,így erre nem is vállalkozok!A külső HDD kábel egyik vége hagyományos USB2.0 , a másik vége ami a HDD-ből jön ki az meg olyan mint ami a nyomtatókba kell!Megkérdeztem számtech boltba,hogy ESATA kábel vagy átalakító nincs ilyen fajta végződéssel mert a feszültséget ,ami az ESATA kábel ad nem kezeli!Beléptem a gép biosz menüjébe ,hogy hátha találok az USB vezérlőkre valami sebesség növelésre való opciót,de nem találtam,pedig én beállítási problémára gyanakszom!Várom egy kis segítséget egy hozzáértőtől és előre is köszönöm szépen a fáradtságot!

2012. szept. 27. 12:31
 1/4 optimus8 ***** válasza:

Hát a másolás sebessége függ attól is, hogy mekkora fájlokat másolsz: ha milliónyi, alig pár kilobájtokat, akkor lehet "sebességromlás", de ez inkább pendrive-okon fordul elő. A te esetedben úgy tűnik, hogy az USB2.0 BIOS beállítás FULL-ra van állítva HIGH helyett. A FULL jelenti a 12 MBps sebességet, a HIGH a 480 MBps-t. Nézz utána, hátha ez a baj. Laptopról lévén szó, érdekes jelenség, az biztos.

De próbáld ki más gépnél, hogy ott is produkálja-e a hibát!

2012. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Többnyire filmek és családi videók foglalják a helyet a külső HDD-én és a sebesség 500 KB/másodperc ,ami iszonyat lassú,de ez mellet kapom az üzenetet a HDD bekapcsolásakor,hogy gyorsabb sebességgel is menne,de nem megy!

Próbáltam megkeresni a bioszban az usb vezérlők állítási lehetőségét,de én nem találtam meg ,hogy hol lehet HIGH-ről FULLRA állítani!Pedig tuti valami beállítási probléma lesz,ezért gyorsan megnézem egy másik gépen,hogy mekkora sebességgel cserélődnek a fájlok!Kb 5 perc és megnézem a másik gépen,hogy mizujs a sebességgel!

2012. szept. 27. 14:41
 3/4 A kérdező kommentje:

Nah a másik géppel(ősrégi 2003-2004 körüli AMD) az 5 Gigányi adatot 4 perc alatt küldte át,de a laptoppal még mindig 3 órát ír caros 5 Giga küldésére!

Akinek van egy kis ideje és ötlete a problémámra attól kérek egy kis segítséget!

Köszönöm

2012. szept. 27. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Volt, hogy a laptop USB-jén gyorsabban jött az anyag? Mert ha mindig ennyi volt, akkor valószínűleg az ilyen gyenge.
2012. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!